logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

1. liga: na východě kralují Klimkovice B, na západě Vesec s Prosekem

Ve stínu nablýskané extraligy do nové sezóny vstoupila o víkendu i druhá nejvyšší domácí soutěž družstev. V první lize, která se nově hraje po osmi týmech v každé ze dvou skupin, se vedení ujaly týmy Klimkovic na východě a Vesce s Prosekem na západě.

Ano, hráči týmů SK Prosek Praha i TJ Slovan Vesec byli o víkendu stoprocentní a zaznamenali tři výhry. Po schválení zápisů o utkání a vytvoření průběžné tabulky bude v čele Vesec, při shodě 9 bodů má proti Proseku lepší zápasové skóre (23:1 vs. 18:4).

Těsně za vedoucí dvojicí bude se sedmi body béčko extraligového týmu BA Plzeň, poslední je zatím s hubeným ziskem tří bodů za tři prohry TJ Sokol Křemže.

Na východě po prvním kole s devíti utrženými body kraluje nováček soutěže TJ Sokol Klimkovice B, třikrát vyhrál poměrem 5:3. O jeden bod zpátky je tým TJ Sokol Dobruška, který dvakrát vyhrál a jednou remizoval s Pardubicemi, a dva body zase dělí Dobrušku od dotírající Orlové a právě Pardubic.
TJ Sokol Klimkovice B: tým vládnoucí východní části první ligy. Foto: Eva Hanzlová.

Poslední je na východě zatím Český Těšín (4 body), hned tři týmy mají ale o pouhý jeden bod k dobru: Badminton FSpS MU B, BK Králův Dvůr a BaC Kladno. I zde, stejně jako na západě, je tedy stále vše otevřené a do play off, kde se poperou čtyři nejlepší týmy z každé skupiny, i play out pro týmy na 5.-8. místě, je ještě daleko.

Výsledky 1. kola: skupina západ, skupina východ.

Druhé kolo první ligy je na programu 30. listopadu 2019.

Poznámka: jde pouze o předběžné počty vycházející z neschválených zápisů, proto je nutné je brát s rezervou.

 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading