Toto je starý web.

Bitburger Open 2009: Druhé kolo bylo pro české hráče konečnou.

Pokud včerejší zápasy prvního kola ve dvouhře působily jako světlo na konci tunelu, potom ve druhých kolech se ukázalo, že to bylo jen světlo z protijedoucího vlaku. Do třetího kola Bitburger Open 2009 se totiž nepodívá ani jeden český hráč.

Jakkoliv ve sportu neexistují omluvy, ale jen výhry nebo porážky, zkusme najít důvody porážek našich hráčů.

Tím hlavním důvodem je, že soupeři byli zkrátka moc dobří a našim reprezentantům se je nepodařilo vykolejit.

Jakub Bitman a Jan Fröhlich to věděli už po losu, neboť Jakubův soupeř Eric Pang (Nizozemí) je na turnaji pátý a soupeř Jana Arvind Bhat (Indie) dokonce čtvrtý nasazený. I výsledkově to přibližně odpovídalo. Jakub získal ve dvou setech 16 a 12 bodů, Jan 13 a 9.

Obě české jedničky bojovaly ve třech setech.

Petr Koukal prohrál s domácím Svenem-Ericem Kastensem po výsledku 21:15, 15:21 a 16:21, Kristína Ludíková podlehla Japonce Ayane Kurihara 21:19, 8:21 a 11:21.

Ve druhém kole čtyřhry měla Česká republika zastoupení jen v páru Tomáš Kopřiva – Ondřej Kopřiva (na snímku). Tomáš a Ondřej ve svém zahajovacím zápase zdolali Jakuba Bitmana a Takahiro Hiramatsu (Švýcarsko) 19:21, 21:16 a 21:16.

V podvečerním duelu o postup do čtvrtfinále česká dvojice narazila na osmé nasazené Angličany. Pár Robert Blair – Dean George v prvním setu nadělil naší dvojici sedmičku, ale ve druhém setu se Tomáš a Ondřej probili až k setbolu! Nakonec sice přišla porážka 22:24, ale i tak je to pěkná tečka za krátkou českou větou v Saarbrückenu.