logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Češi v zápasech 1. kola: Alžběta Bášová i Petr Koukal postupují do osmifinále.

Ve filmu Kolja Zdeněk Svěrák říká, že každý Čech umí trochu rusky. Nejen rusky. Na tomto článku si ukážeme, že každý Čech umí i trochu polsky. Přestože budou použity termíny v polštině, budete jim bez obtíží rozumět.
 
34. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Badmintonie se koná až ve vzdáleném Białystoku a kromě hráčů musel dlouhou cestu vážit i sędzia główny, kterým je na turnaji český mezinárodní rozhodčí Ing. Ivan Škácha; další z mnoha důkazů o tom, že nejvyšší výkonnost si dlouhodobě v českém badmintonu udržují rozhodčí.
 
Celý páteční program zahajovala gra mieszana. Obě české reprezentantky na ni budou vzpomínat rozdílně – zatímco Alžběta Bášová si připsala už třetí výhru na turnaji a z kvalifikace se podívá minimálně do osmifinále, Šárka Křížková zůstala mezi poraženými.
 
Gra pojedyncza mężczyzn byla zahájena v poledne a i zde budou v dojmech obou českých reprezentantů značné diference. Jak už to tak bývá, když jeden postoupí (Petr Koukal) a druhý vypadne (Jan Vondra).

První kolo zakončily čtyřhry. V té ženské byly Šárka Křížková a Alžběta Bášová blízko postupu. Ve třetím setu s ukrajinskou dvojicí Anastasia Dmitrišin - Jelizaveta Žarka prohrávaly, prohrávaly a prohrávaly. Od začátku setu až téměř do jeho konce. Za stavu 19:20 odvrátily mečbol a najednou měly oba páry k výhře stejně daleko. Ale Ukrajinky nakonec poslední dvě výměny v zápase přeci jen vyhrály. 
 
Připomeňme, že se jedná o turnaj International Challenge, s dotací 15.000 stále chřadnoucích amerických dolarů; pro srovnání – polský turnaj je o třídu vyšší než mezinárodní mistrovství České republiky a je na stejné úrovni jako mezinárodní mistrovství Rakouska; připoimeňme, že na tento rok by se české mezinárodní mistrovství mělo vrátit zpět mezi patnáctitisícové turnaje.


Češi v zápasech 1. kola
 
Petr Koukal vs. Valerij Atrašenkov (Ukrajina) 21:16 a 21:18
Jan Vondra vs. Shuhei Hayasaki (Japonsko) 7:21 a 18:21
 
Alžběta Bášová, Šárka Křížková vs. Anastasia Dmitrišin, Jelizaveta Žarka (Ukrajina) 21:19, 15:21 a 20:22
 
Alžběta Bášová, Marko Pyykonen (Finsko) vs. Sandra Chirlaque, Indra Bagus Ade Chandra (Indonésie) 21:19 a 21:16
Šárka Křížková, Jarolím Vicen (Slovensko) vs. Lukasz Moren, Natalia Pocztowiak (Polsko) 10:21 a 12:21
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading