logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Čína poprvé prohraje. Kdo z favoritů neustojí svou pozici?

Ve čtyřiceti zápasech dnešního dne je v sázce postup do čtvrtfinále. Jasně, o medaile se bude hrát až zítra, ale už dnes to budou mít někteří favorité zatroleně těžké.
 
Jedno je jisté. Čínská reprezentace, v devatenácti duelech neporažená, dnes ztratí. Čínský souboj Lin Dana a Bao Chunlaie může být odvetou za čtvrtfinále All England, kde se po třech setech radoval Bao. Ale pokud by Lin nevyhrál, bylo by to překvapení asi tak velké, jako kdyby vám v čínské restauraci přinesli pizzu kung-pao.
 
Můžeme se těšit na porovnání hráčů, kteří se v Paříži těší skvělé formě s hráči, kteří se těší skvělé formě dlouhá léta.
 
Tanongsak Saensomboonsuk z thajské reprezentace – která dorůstá ve světovou badmintonovou velmoc – vyzve Taufika Hidayata (Indonésie), Shao-Chieh Cheng (Tchaj-wan) se utká s Juliane Schenk (Německo) a korejský pár Yeon Seong Yoo – Min Jung Kim bude bojovat s nasazenými jedničkami Novou Widiantem a Lilyanou Natsir (Indonésie); v jednom z těchto zápasů dojde na překvapení.

 
Z evropského pohledu to bude boj o přežití; v podmínkách skleníku, ve kterém se hraje, doslova. Do čtvrtfinále snad postoupí několik dánských zástupců, hojně podporováni skupinkou dvaceti věrných dánských fandů, Francouzka Hongyan Pi (na snímku), kterou žene horda čtyř tisíc diváků s červenomodrobílým pokřikem „allez“ na rtech – a snad i někdo další.
 
Začíná se přesně za hodinu, v 11:00. A přibližně za osm hodin budeme znát osm nejlepších v každé disciplíně.
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading