logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Čtvrtek byl na Hungarian International pro Čechy ve znamení proher

Čeští badmintonisté ve čtvrtečním programu Hungarian International neuspěli v ani jednom ze sedmi zápasů. Ve hře zůstávají pouze Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou, kteří jako nasazené trojky v deblu vstoupí do hry až v pátek. 
 
Tři zápasy naši hráči dokázali natáhnout do maximální možné délky, v rozhodujících setech ale zaváhali.

To byl případ Adama Mendreka proti (výbornému) Dánovi Madsi Thøgersenovi, deblistů Víta Kulíška s Matějem Hubáčkem proti Polákům Pietryjovi a Rudzinskému i deblistek Alžběty Bášové s Michaelou Fuchsovou. Ty nestačily na rovněž velmi dobře hrající Švédky Nistad, Sjoo.
 
Ve dvouhře žen narazila Tereza Švábíková, jež stále bojuje kromě soupeřek i s chronicky bolavými zády, na třetí nasazenou Vietnamku Nguyen (11:21, 8:21), Kateřina Tomalová pak zápas proti Dánce Bergstein ze zdravotních důvodů vynechala úplně (stejně jako víkendovou extraligu) a odehrála pouze symbolickou výměnu. 

"Mám problém s achillovkami a tento týden mi ještě nebylo povoleno hrát. Slušný los jsem bohužel musela obětovat úspěšnému doléčení," vysvětluje Tomalová.

Vietnamka Thuy Linh Nguyen, přemožitelka Terezy Švábíkové. Autor: Badmintonphoto.
 
Třetí česká zástupkyně ve dvouhře žen Sabina Milová nestačila na domácí Moniku Szoke (16:21, 15:21).
 
Ve smíšené čtyřhře jsme měli pouze jeden pár, Matěj Hubáček s Bertou Ausbergerovou prohráli v prvním kole s Anglickou dvojicí Clare, Tolman (14:21, 15:21). 
 
Po neúspěšném dni zbývá tedy vložit naděje do deblistů Švejdy s Janáčkem, kteří mají ale na úvod mimořádně těžký los. Dánové Mathias Christiansen a David Daugaard budou určitě favority, vždyť Christiansen je vicemistrem Evropy v mixu z roku 2018 a bývalým 4. hráčem světa!
 
 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading