logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Den volna a Justin Bieber mezi námi, komentuje pondělí na MEJ Petr Koukal st.

„Den volna a Justin Bieber mezi námi,“ tak stručně charakterizoval Petr Koukal st., trenér české juniorské reprezentace, pondělí na evropském juniorském šampionátu.

Včerejší den byl pro nás díky porážce od Nizozemska volným dnem. Někdo se byl podívat na čtvrtfinálové nebo semifinálové zápasy, někdo dal přednost úplnému klidu od badmintonu a šel se třeba proběhnout. Část týmu také vyrazila se mnou a jedním slovenským členem výpravy na ankarský hrad a poté do rušného pondělního dopoledne v uličkách a tržištích tureckého hlavního města. Bylo to zajímavé a pro řadu hráčů dosud nepoznané prostředí s odlišnou kulturou prodeje i přístupu k lidem.
 

 
Na hradě jsme potkali skupinku turecké mládeže, se kterou jsme si navzájem celkem padli do oka. Oni nám na hradebních zdech v mnohametrové výšce nad zemí ukazovali svoji šikovnost při přeskakování mezer v koruně hradeb, my jsme jim zase připravili zážitek v tom, že jsme mezi sebou měli Justina Biebera, za kterého považovali Adama Mendreka.
 
Zatímco Michal Světnička se svojí vrozenou šikovností a obratností napodoboval domácí skokany, kolem Adama alias Justina se stále víc uzavíral okruh těch, kteří vyžadovali jeho pěvecké vystoupení.
 
Všechno nakonec dopadlo ke všeobecné spokojenosti. Michal přežil svoje skoky nad Ankarou a bude dál pokračovat v turnaji jako deblové eso a Adam nezazpíval, aby se neprozradil, že není Justin a nechal tak jím políbenou fanynku v naprostém okouzlení. Počítám, že ta si do konce roku nebude umývat tváře. Společná fotka a hlasité pokřiky ukončili toto milé setkání se zdejší mládeží a my se vydali zpět do našeho dočasného domova v hotelu Akyuz.Počasí se zdá už umoudřilo, včera bylo krásně slunečno a hlavně mnohem tepleji. Všichni jsme zdraví, jen počet zkonzumovaných kebabů rychle narůstá, protože je celkem dost obtížné koupit něco jiného. A co jiné aspoň trochu vypadá, tak je připravené a podávané v podobné úpravě jako ten kebab. Snažíme se to nějak zpestřit, ale není to úplně lehké, takže občas jako náhrada večeře funguje třeba jogurt, sýr a chleba ze supermarketu, aby aspoň něco nepálilo.

Včera v noci přijela dvojice Veronika Úblová a Michaela Myšáková a právě tato čtyřhra nastoupí už dnes večer ke svému prvnímu utkání proti islandským soupeřkám. Také pár Denisa Šikalová/Magda Lajdová čeká v podvečer jejich úvodní vystoupení v individuální části šampionátu proti těžkým soupeřkám z Německa.
 
Tomu všemu bude ještě předcházet finálové utkání mezi Dánskem (očekávané) a Francií (překvapivé, ale zasloužené) a slavnostní ceremoniál s vyhlášením nejlepších týmů.

Zdravíme všichni domů, zachovejte nám přízeň i dál a my se budeme snažit vás zásobovat samými dobrými výsledky.

Petr Koukal
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading