logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Sobotní dění v Plzni jsme sledovali živě. Černá senzačně vyřadila druhou nasazenou Pavelkovou.

V půl jedenácté se na plzeňských mistrovských kurtech dohrálo 2. kolo dvouhry žen. Česká jednička Kristína Gavnholt vlétla do turnaje ve velkém stylu, když své soupeřce povolila v jednom setu jen jediný bod. Tím ale výčet jednoznačných výsledků končí.

10:35 Pět z osmi zápasů ženské dvouhry se hrálo na tři sety. Mladičká Tereza Lajdová trápila obhájkyni loňského stříbra na tři sety, zvítězit však nedokázala. Mládí naopak zvítězilo nad zkušeností v utkání Černá vs. Titěrová. Domácí hvězdičce Lucii Havlové startující na divokou kartu nepomohlo ani bujaré povzbuzování z kvalitně zaplněných ochozů. Páté nasazené Kateřině Tomalové podlehla ve třech setech.

10:42 Kurty patří dvouhře mužů. Z výsledků pro vás vybíráme jednoznačnou jízdu Milana Ludíka, který včera smetl Jarolíma Vícena a dnes si obdobným způsobem poradil s Maxem Koreným. V prvním zápase se představila také česká jednička Petr Koukal a ve dvou setech s přehledem postoupil do čtvrtfinále.

10:50 Na řadu se dostávají také zápasy smíšené čtyřhry. Publikum trpělivě čeká na souboj na ostří nože Drančák, Kollarová vs. Ludík, Gavnholt. 

11:48 Tři sety potřeboval Pavel Drančák s Hanou Kollarovou k výhře nad sourozeneckým párem Ludík - Gavnholt. Diskuze se těsně před zápasem točily kolem barevnosti triček i rychlosti míčků (Pavel má prostě švih), pak už si diváci mohli užít prvotřídní badminton.

12:25 Čtyřhra žen mezi dvojicemi Milisová - Titěrová a Bášová - Gavnholt se vyostřuje. Na kurt byl povolán rozhodčí na podání, atmosféra na hřišti je mírně napjatá. Kristínu s Alžbětou koučuje Anders Gavnholt, dánský manžel nejlepší české badmintonistky.

13:00 Juniorka Lucie Černá senzačně vyřadila druhou nasazenou Pavelkovou, která tak odjede z Plzně bez medaile.

13:15 Kurty jsou v jednom ohni. Bitman se v polovině prvního setu dotáhl na Koukala rozdílem jednoho bodu, Ludík bojuje s Ondřejem Kopřivou a na centr kurtu si dávají na frak Tomáš Kopřiva a Lukáš Zevl.
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading