logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Deset největších událostí olympijského turnaje v badmintonu.

Dnes večer zhasne olympijský oheň, nad hrami XXX. letní olympiády se rozhostí tma. Vyberme z badmintonových událostí Olympijských her v Londýně deset největších.
 
Příjemně tradiční výkon českého badmintonu
Třetí účast českých badmintonistů na hrách (1992, 2008, 2012) a potřetí stejný výsledek – dva hráči, jedno vítězství, jedno umístění na děleném 17. místě a druhé na děleném 33. To je velmi příjemná tradice, letos navíc přizdobená vlajkonošením Petra Koukala!
 
Obhajoba Lin Dana
Jestliže jamajský sprinter Usian Bolt sám sebe prohlašuje za legendu, stejná slova by mohl volit i badmintonový sprinter Lin Dan. Vítězné salutování předvedl na olympijských hrách podruhé za sebou a za rok v Číně bude navíc útočit už na pátý titul mistra světa!
 
Výjimečná dvouhra mužů
Lin, Lee, Chen, Lee. Čtyři stejná jména i po čtyřech letech, jen třetího Chen Jina vystřídal jeho krajan Chen Long. Unikátní bilance a především u Lin Dana a Lee Chong Weie ukázka jejich výjimečnosti, a to napříč všemi olympijskými sporty, umocněná strhujícím finálovým zápasem, který patřil k vrcholům her a byl jedním z nejsledovanějších přenosů her!
 
Dvě zlaté pro Zhao Yunlei
Londýn viděl poprvé triumf jedné badmintonistky ve dvou disciplínách – a to navíc současně na jedněch hrách!
 
Početně zastoupená Evropa
Hned 29 evropských států vyslalo na Olympijské hry do Londýna alespoň jednoho svého zástupce, mezi nimi – skoro by se až chtělo napsat „samozřejmě“ – i Česká republika.
 
Suverénní Čína
Pět zlatých, dvě stříbrné, jedna bronzová. Medailová bilance čínských badmintonistů bere dech. Mimochodem, čínští hráči získali v badmintonu na šesti olympijských hrách od Barcelony po Londýn více zlatých medailí než všechny ostatní země dohromady!
 
První medaile pro Rusko, Indii a Japonsko
Zdá se to neuvěřitelné, ale miliardová Indie získala díky Saině Nehwal první olympijskou medaili. Stejně tak první medaili slaví tradiční badmintonová země Japonsko a poněkud překvapivě i díky souhře okolností Rusko.
 
Deset zemí s medailí
Zisky Indie, Japonska a Ruska zaokrouhlily počet zemí s olympijskou medailí z badmintonu na deset.
 
Nezdar Koreji a Indonésie
Druhá a třetí historicky nejúspěšnější země z olympijských her smutní. Korea si odváží z Wembley Arény jediný bronz, Indonésie je dokonce zcela bez medaile. Obě země navíc utrpěly velkou ostudu, když Indonésii byly vyloučeny z her dvě deblistky, Koreji dokonce čtyři!
 
Tři medaile pro Evropu
Stříbro a dva bronzy pro Evropu, jaké zlepšení oproti Pekingu, kde bylo maximem starého kontinentu čtvrté místo. Podobně úspěšná bilance byla jen v Aténách 2004 – tehdy dokonce dvě stříbrné a jedna bronzová medaile.
 
Kompletní medailové pořadí badmintonistů na Olympijských hrách 2012
 
Dvouhra mužů
1. Lin Dan (Čína)
2. Lee Chong Wei (Malajsie)
3. Chen Long (Čína)
 
Dvouhra žen
1. Li Xuerui (Čína)
2. Wang Yihan (Čína)
3. Saina Nehwal (Indie)
 
Čtyřhra mužů
1. Cai Yun – Fu Haifeng (Čína)
2. Mathis Boe – Carsten Mogensen (Dánsko)
3. Chung Jae Sung – Lee Yong Dae (Korea)
 
Čtyřhra žen
1. Tian Qing – Zhao Yunlei (Čína)
2. Mizuki Fujii – Reika Kakiiwa (Japonsko)
3. Valeria Sorokina – Nina Vislova (Rusko)
 
Smíšená čtyřhra
1. Zhang Nan – Zhao Yunlei (Čína)
2. Xu Chen – Ma Jin (Čína)
3. Joachim Fischer Nielsen – Christinna Pedersen (Dánsko)
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading