logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Jakub Bitman v olympijské vesnici.

Desetičlenná badmintonová výprava dorazila na Evropské hry do Minsku, dnes ji čeká slavnostní zahájení

Desetičlenná výprava reprezentující český badminton, sedm hráčů a tři trenéři, je od pátku v dějišti druhých Evropských her v běloruském Minsku. Jaký byl let vojenským speciálem, co nabízí olympijská vesnice a jaký je další program?

O příletu výpravy včetně badmintonistů i vlajkonoše Lukáše Krpálka čtěte zde.

O své dojmy z této obří akce se zatím s redakcí Czech Badmintonu podělila deblistka Michaela Fuchsová:

"Sraz byl na vojenském letišti v Praze před 4. hodinou ranní, následný odlet byl v 7 hodin. Vzhledem k tomu, že jsme letěli vládním speciálem, se o nás na letišti starala Armáda České republiky. Vše probíhalo pod řádným dozorem. Před vzletem proběhlo tradiční focení a následoval přibližně dvouhodinový let.

Po příletu jsme se přesunuli do olympijské vesnice, kde nám vedení sdělilo veškeré potřebné informace, poté krátký odpočinek a společný oběd. Po obědě jsme šli prozkoumat celý areál.

Desetičlenná česká badmintonová výprava na Evropských hrách v Minsku. 

V českém domě se nachází malý stolní ping-pong, PlayStation a kulečník, před našim domem můžeme využít aktivit, jako jsou například velké šachy, airhockey a stan s virtuální realitou. Ve vesnici máme možnost využívat posilovnu a atletický ovál, stejně tak kadeřníka a jídelnu zaměřenou pouze na běloruské pokrmy.

Nyní se vrhneme na lehké venkovní tréninky a ve večerních hodinách nás čeká společné slavnostní zahájení her," říká Michaela Fuchsová.

"Hodinu a půl tréninku v posilovně a na dráze. Žádné velké váhy, spíše se pořádně zapotit, protáhnout tělo a dostat ze sebe únavu. Ve středu jsem si zvrtnul lehce kotník, takže jsem tomu trénink uzpůsobil. Zítra už jdeme do haly také na badminton," přidává informaci o průběhu svého odpoledne Jakub Bitman.

Alžběta Bášová a Michaela Fuchsová zdraví z Minsku!


Badmintonová výprava ČR na EH 2019:
Milan Ludík, Kateřina Tomalová, Tomáš Švejda, Jaromír Janáček, Michaela Fuchsová, Alžběta Bášová, Jakub Bitman. Trenéři: Petr Báša, Radek Votava, Petr Ludík.

Dění v Minsku budeme dále sledovat a včas vás informovat!

Připomínáme, že badmintonový turnaj bude zahájen v pondělí 24. června, kdy se představí velká část našich reprezentantů. Nezapomeňte během celých her sledovat ani Facebook a Instagram Czech Badmintonu!

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading