logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Dvě želízka ve finálovém ohni. O titul z Czech Open si zahrají Bitman s Bášovou v mixu a Bášová s Fuchsovou v deblu

Badmintonové Czech Open může mít poprvé od roku 2011 českého vítěze. Šance jsou hned dvě – ve smíšené čtyřhře, kde Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou vyzvou mladé Francouze, a ve čtyřhře žen. Tam Bášová spolu s Michaelou Fuchsovou zkusí vyzrát na neměcký pár Pohl, Kaminski.

Výsledky semifinále Czech Open najdete zde.

Bitman s Bášovou, kteří oznámili, že letošní Czech Open je pravděpodobně jejich posledním společným mezinárodním turnajem, by se rádi rozloučili vítězně. V sobotním podvečerním semifinále trochu zahráli na nervy divákům, kterých si do haly našlo cestu několik desítek, a asi i trochu sobě, když slovinské dvojici Ivančič, Polanc povolili vyhrát druhý set.

"Bylo to hlavně o nás, oni měli dobrou sérii na Ivančičovo podání, ale jinak o druhém setu rozhodla hlavně naše nekoncentrovanost," litovali Bitman s Bášovou po zápase. Naštěstí třetí set byl už opět jednoznačný jako ten první: 21:10.

Ve finále čekají Francouzi William Villeger a Sharon Bauer, zástupci vloni ještě juniorské francouzské generace - a nutno říct, že generace úspěšné.

Uspějí Bitman s Bášovou ve svém možná posledním mezinárodním finále? Foto: Tomáš Míča.

Alžběta Bášová pak na kurt vyběhla ještě jednou, a to k semifinále deblu spolu s Michaelou Fuchsovou. Polky Kornelia Marczak a Dagmara Pekala se prezentují velmi hlasitým projevem, hlavně v prvním setu ale příliš příležitostí zakřičet si neměly - 12:21.

V setu druhém polský pár vede 10:6 a rodí se zápletka, Alžběta s Michaelou ale na jeden zátah otáčejí a do pauzy se jde za stavu 10:11. V druhé polovině setu je hra relativně vyrovnaná, nápaditější a jistější jsou ale Češky a po výsledku 21:18 postupují do finále.

Bášová s Fuchsovou se v neděli pokusí navázat na dva roky starý výsledek, kdy na Belgian International porazily Němky Lisu Kaminski a Hannah Pohl na dva sety. Podaří se to proti stejným soupeřkám i nyní?Future Series je nejnižší kategorií mezinárodních turnajů, na nichž by se měly prezentovat hlavně hvězdy budoucnosti. 

V jednu takovou možná roste jedenadvacetiletý Angličan David Jones. Světlovlasý levák v pátek vyřadil nasazenou jednička Adama Mendreka a díky nátlakovému stylu s útočnými křivkami "za každou cenu" si následně proklestil cestu až do finále.

V něm se v ostrovním derby potká s Irem Jonathanem Dolanem, jenž pro změnu ve druhém kole vyřadil Jana Loudu a v semifinále zvládl i maratónskou bitvu se Srbem Lukou Miličem.


 
O titul ve dvouhře žen se poperou Angličanka Abigail Holden, která v semifinále jasně přehrála Slovinku Petru Polanc, a Maďarka Reka Madarasz. Ta v sobotu večer porazila další Angličanku Freyu Redfearn.

Ve čtyřhře mužů budou chtít své postavení turnajových jedniček obhájit Irové Joshua Magee a Paul Reynolds, proti budou Norové Torjus Flaatten a Vegard Rikheim.

Finálový program startuje v neděli v 10:00.

Turnaj sledujte živě
ZDE nebo na webu České televize.

Nezapomeňte na rozsáhlou fotogalerii na Flickru od Tomáše Míči, kterou pro vás neustále aktualizujeme.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading