logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Fejeton z Paříže: Gadeho předčasné finále. Pi ho slíbila.

Ve středečních duelech se definitivně odlomila od ledovce nejlepších badmintonistů světa kra s hráči, kteří jsou výborní, často mistři svých zemí, ale na ty nejlepší zatím nestačí. Chladivý příměr nebyl použit náhodou. Je nutné se osvěžit!
 
Pohybovat se téměř dvanáct hodin v hale, kde v posledním zápase lapali po dechu i diváci, to už vyžaduje pořádný kus přesvědčení. Přesvědčení, že nejlepší světový badminton za to stojí.
Diváci na zaplněných tribunách přečkaly nástrahu pořadatelů, kteří méně atraktivní zápasy nastrčili před dva podvečerní vrcholy.
 
V tom prvním domácí Hongyan Pi zničila Elenu Prus (Ukrajina) a v pozápasovém interview slíbila svým divákům postup do finále.
 
A potom? Sólo pro dva hráče na kurtu číslo čtyři. Poslední zápas dne mezi Peterem Hoegem Gadem (Dánsko) a Wan Ho Shonem (Korea) byl velmi očekávaný; skupinka asi třiceti školáků v zelených tričkách už při cestě do haly zkusmo skandovala „Peeeter Gaaaaaaade“.
Kdyby byla hala Stade Pierre de Coubertin loď, trčela by k nebi jako Titanik ve své osudné chvíli. Převážila by se, neboť dvě tisícovky diváků, kteří v hale zůstali, se přesunuly k tomuto krajnímu kurtu.
 
Teplota se šplhala ke čtyřicítce, stupeň vydýchanosti byl ještě výrazně vyšší. Gade tvořil hru, ale Shon se výborně bránil a trpělivě čekal na šanci k útoku. Nakonec dánské ofenzivní dobro zvítězilo nad korejským defenzivním zlem a Gadeho sen o úspěchu nekončí; jen se musí z dneška pořádně vydýchat.
 
Ale středeční program, to nebyly jen tyto dva zápasy. To bylo i suverénní vystoupení Lin Dana (Čína), který si ale svým trenérům stěžoval, že mu nejde bekhend. Lee Chong Wei (Malajsie) si nestěžoval, nebylo komu, duel s krajanem Mohammedem Hafizem Hashimem se odehrál bez trenérů. To byly ale také četné chyby rozhodčích, někdy skoro až nepatřičné mistrovství světa.

 
Z českého pohledu potěšila bronzová příčka Kristíny Ludíkové (na snímku). Alespoň co se délky zápasu týče. Delší byl jen Gade se Shonem – ne to opravdu žádný shon nebyl, hrálo se 74 minut – a Ella Diehl (Rusko) s Mew Choo Wong (Malajsie). Kristína bojovala, i z poslední řady třípatrové tribuny bylo vidět, jak moc chce uspět.
 
Bohužel neuspěla. Poslední česká vločka roztála.   

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading