Toto je starý web.

Fotoreportáž ze zápasu dne: Zwiebler na kolenou, Abian na roztrhání.

Dnes ve 14 hodin se na kurtu č. 3 rozehrálo čistě evropské utkání o postup do 3. kola mezi čtrnáctým nasazeným Němcem Marcem Zwieblerem a Španělem Pablem Abianem, jehož nepříjemný styl hry je na starém kontinentu pověstný.

Zwiebler se zdál být vítězstvím Abiana 21:17 v prvním setu zaskočený.

Ovšem 13. příčkou na světovém žebříčku se německý reprezentant nepyšní pro nic za nic. Druhý set ovládl jasným poměrem 21:7.

Rozhodující set. Až do přestávky za stavu 11:10 se zdálo, že je na tom fyzicky lépe vedoucí Marc Zwiebler, což se u dvou "superkondičkářů" dá považovat za rozhodující faktor. Pablo Abian však nabral druhý dech. A zarputilý Němec nejednou skončil na kolenou.

Po hodině a 14 minutách v zápase zvítězil nejtěsnějším možným poměrem 24:22 nenasazený Pablo Abian, 26. muž světového žebříčku.