logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

GPA U17 v Hradci Králové: párovky patřily Rzeplinskému a Ševčíkové, ve dvouhrách se radují Smutný a Maixnerová

Nejúspěšnějšími hráči GPA U17 v Hradci Králové jsou Matěj Rzeplinski a Martina Ševčíková, již vyhráli se svými partnery čtyřhru a společně mix. Ve dvouhrách zvítězili David Smutný a Petra Maixnerová.

Rzeplinski se tentokrát netypicky nepředstavil ve dvouhře, fokus na párové disciplíny se mu ale vyplatil. Spolu s Martinou Ševčíkovou v mixu přehráli všechny soupeře včetně těch finálových Jana Rázla a Kristiny Kozempelové (21:15, 21:12), po boku Adama Šulce pak Rzeplinski dosáhl na druhé vítězství i v chlapeckém deblu.

Finálové skóre proti páru Jan Rázl, Daniel Dvořák, kteří o kolo dříve vyřadili po bitvě první nasazený pár David Smutný, Dominik Kopřiva (26:21, 12:21, 22:20), bylo 21:6 a 21:18.

Finalisté mixu Rzeplinski, Ševčíková a Rázl, Kozempelová. Foto: Jiří Král.

Dvouhra chlapců se stala kořistí Davida Smutného, nasazená jednička ale ve finále musela svést tuhý boj s dvojkou Dominikem Kopřivou. Oba reprezentanty po setech 21:15 a 18:21 rozsoudila až koncovka setu třetího, kterou pro sebe uzmul Smutný 21:19.

To Petra Maixnerová měla ve dvouhře dívek snadnější práci, celým turnajem prošla bez ztráty setu (i když Markéta Kohoutová ji v semifinále první set přepustila až po výsledku 23:25) a ve finále si poradila s Kristinou Kozempelovou dvakrát 21:8.

Čtyřhru dívek vyhrály Markéta Kohoutová s Martinou Ševčíkovou. Ty v semifinále zvládly dvě těsné koncovky proti Barboře Johnové s Terezou Šolarovou (21:19, 22:20) a v nedělním finále přehrály Lucii Metzovou s Valérií Žurkovou 21:15 a 21:15.

Výsledky GPA U17 v Hradci Králové najdete zde.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading