logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Hana Musilová a Markéta Osičková na kongresu Evropské badmintonové konfederace 2019 v Kyjevě

K reprezentaci České republiky patří mimo sportovní turnajové prostředí i oficiální události určené převážně pro vedení svazů jednotlivých zemí. Hana Musilová a Markéta Osičková se během posledního dubnového víkendu jedné takové akce zúčastnily. O co se jednalo a jaká byla pracovní i společenská náplň návštěvy na Ukrajině informuje Markéta Osičková.

Poslední dubnový víkend se konal tradiční kongres Evropské badmintonové konfederace (Badminton Europe Confederation) a každoroční valná hromada členských zemí BEC. Hostitelem této velké akce byla v letošním roce Ukrajina a její prezident Oleksii Dniprov sliboval velkolepé zážitky, které se postupně naplňovaly.

O účasti zástupkyň ČBaS Hany Musilové a Markéty Osičkové informuje druhá jmenovaná.

Hana Musilová a Markéta Osičková s nově zvoleným předsedou BEC Peterem Tarcalou. Foto: M. Osičková
 
První den probíhal tradičně kongres, kde BEC informuje o svých aktivitách, projektech či nových plánech. V dopoledních prezentacích jsme byli seznámeni s projektem "Imagine 2023", jehož záměrem je pomoci členským zemím zařadit hobby hráče do členské základny prostřednictvím portálu s mezinárodními turnaji a registrací BEC pro hobby hráče. 

Další prezentace nás informovaly o Center of Exellence nebo o záměru BEC organizovat nejvyšší akce ME vlastními silami ve spolupráci s vybraným svazem členské země.
 
Pátek pokračoval skupinovou prací na téma moderní leadership, kde jsme společně se zástupci jiných zemí aktivně řešili především problematiku genderové vyváženosti v našem sportu.

Součástí programu byl i workshop. Foto: M. Osičková.
 
V odpoledním bloku se jednotlivým pracovním skupinám představili zástupci komisí BEC a sekretariátu, seznámili nás s náplní práce komise a s možnostmi jejich využití či kontaktu s našimi federacemi. Společný večer proběhl s typickou ukrajinskou pohostinností.
 
Sobotní valná hromada byla zcela pracovní, vyslechli jsme si zprávy ze všech komisí BEC, strategický plán, zvolili předsedu BEC – Petera Tarcalu a zhlédli rozloučení bývalého předsedy Gregoryho Verpoortena. Na závěr proběhla napínavá a vyrovnaná volba víieprezidenta do Světové badmintonové federace BWF (Badminton World Federation), kam byl nakonec zvolen Joäo Matos z Portugalska. 
 
V sobotu večer na slavnostním galavečeru bylo vedle badmintonistů a badmintonistek roku vyhlášeno mnoho dalších ocenění, ve kterých genderově převážily ženy. V podobném duchu se nesla i živá hudba, která následovala, a tak jsme si téma "gender equity" mohly dostatečně vychutnat. 

Tento meeting byl i pro mne malým rozloučením s BEC, protože jsem se rozhodla dále ve svých komisích nepokračovat.

Markéta Osičková
 
About the author
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading