logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Petya Nedelcheva získala i bronz ve dvouhře na Evropských hrách 2015.

Hvězdy extraligy se představují: Bulharka Petya Nedelcheva byla třetí na světě a k Česku má speciální vztah

Bulharka Petya Nedelcheva má za sebou oslnivou kariéru. Získala stříbro i bronz na mistrovství Evropy, na světovém žebříčku vystoupala na neuvěřitelné 8. místo ve dvouhře a 3.(!) ve čtyřhře, v Bulharsku byla téměř k neporažení, když získala více než 20 domácích titulů. Přestože od loňska nehraje mezinárodní turnaje, je Petya nadále platnou členkou extraligového týmu Sokol Meteor Praha-Radotín. 

Jak se to seběhlo, že hraješ letos v české extralize?
Poté, co jsem se vloni stala matkou, jsem hledala nějakou příležitost, jak začít hrát znovu badminton. Dostala jsem dobrou nabídku hrát v Česku a využila ji.

Máš k Česku speciální vztah? 
Ano. Můj kamarád Bohouš Dufek mně a mému trenérovi Orlinovi odjakživa pomáhal s různými věcmi a známe se opravdu hodně dlouho.

Petya Nedelcheva se svým trenérem Orlinem Tsvetanovem. 


Co si myslíš o kvalitě české extraligy? Dokážeš ji porovnat s jinými ligami, které znáš?
Vaše liga je silná a každým rokem se zlepšuje. Sleduji víceméně všechny ligy v Evropě a vidím velké zlepšení českých badmintonistů. Je to dobře, že liga má víc a víc zahraničních hráčů, kteří posunují level stále výš.
 
Jak se tvůj badminton změnil od doby, co ses stala matkou?
Byl to úžasný rok v mém životě. Jsem velmi šťastná, že jsem se stala matkou, a nyní se soustředím už více na koučování. Tam vidím svoji budoucnost u badmintonu.
 
Jaké máte s Meteorem ligové cíle?
Doufám, že zůstaneme silní a kvalifikujeme se do Play Off. Tam se může stát cokoliv.
 
Další výrazné osobnosti naší nejvyšší soutěže družstev vám budeme po celé jaro postupně představovat. Třetí kolo extraligy je na programu o víkendu 19.-20. ledna 2019.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading