logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Kate na turnaji ve Francii, kde před OH 2016 žila. Foto: Badminton Photo/archiv Kate Foo Kune.

Hvězdy extraligy se představují: Kate Foo Kune nesla vlajku Mauriciu na OH a v české lize se dobře baví

Pětadvacetiletá Kate Foo Kune hrající v extralize za brněnskou Slatinu pochází z mauricijské badmintonové rodiny: její rodiče byli vynikajícími hráči smíšené čtyřhry, sestra se ve dvouhře dostala na olympiádu v Pekingu. O osm let později v Riu se pod pěti kruhy představila i Kate a byla dokonce vlajkonoškou své země!

Kate, jak ses dostala do české extraligy?

Přes své přátele jsem slyšela, že v Česku je badmintonová extraliga, a chtěla jsem zde hrát. Milan Ludík se mě zeptal, jestli se nechci připojit k týmu Brno Slatina, a byla jsem z toho nadšená, protože mnoho mých přátel už v týmu bylo. Máme hodně legrace a užívám si to.

Dokážeš českou extraligu porovnat s jinými ligami, které znáš?
Každá liga je unikátní. Myslím, že ve Česku je extraliga pěkně zorganizovaná a má závodní úroveň podobnou jako v Dánsku. Všechny týmy jsou letos dobré, a to je pozitivum pro rozvoj badmintonu v České republice. Většina utkání, co jsme museli hrát, došla až do "zlatého zápasu". Takže opravdu hodně vzrušení!
Kate Foo Kune z Mauriciu nastupuje v české extralize za tým SK Stavos Brno Slatina. Foto: Badminton Photo/archiv Kate Foo Kune.

Můžeš se čtenářům, prosím, krátce představit? Kde trénuješ?

Trénuji "na plný úvazek" v dánském Holbaeku v Centre of Excellence. Kromě toho jsem čtyřnásobnou šampiónkou Afriky, navíc v řadě, v dámské dvouhře, a doufám v obhajobu titulu i letos.

Hraji badminton odmalička a tomuto sportu se věnuje i celá moje rodina. Jako u nejmladšího člena bylo přirozené, že budu následovat jejich cestu. Když zrovna nehraji, ráda čtu, koukám na dobré seriály nebo trávím čas s přáteli. Také mám hodně ráda cestování po světě a objevování jeho krás.

Pocházíš z Mauriciu, což je pro Čechy dost exotická destinace. Jak je tam badminton populární?
Badminton je na Mauriciu čím dál populárnější, protože máme výsledky. Doufám, že sport bude dál růst a dokážeme vychovat nové a nové talenty. Začala jsem hrát asi v šesti letech, když jsem s rodiči chodila na páteční večerní hraní. S pořádným badmintonem jsem se ale setkala až asi v deseti letech, mě a mé sestřenici tehdy dělala trenérku moje maminka.
Kate Foo Kune byla vlajkonoškou Mauriciu na OH v Riu. Foto: Arthur van der Velde.

Jak se ti líbí Brno a Česká republika obecně? Měla jsi čas se tu porozhlédnout?
Brno se mi opravdu líbí! Ještě před ligou jsem byla v Brně dvakrát na Czech Open a také jsem již dříve navštívila Prahu. Obecně si myslím, že je Brno velké a krásné, zvlášť když napadne hodně sněhu. Česko má hodně co nabídnout a návštěvu tady si vždy užívám. Taky mi hrozně moc chutná vaše jídlo!

Jaké máte s týmem SK Stavos Brno Slatina cíle a jaká je v týmu atmosféra?
Cílem týmu je samozřejmě dostat se do play off a pokusit se vyhrát! Atmosféra je velmi přátelská, jak už jsem zmiňovala. Většinu lidí jsem znala už před tím, než jsem se k týmu připojila, což můj vstup učinilo velmi snadným. Dobře se pobavíme za každé situace.


K extralize již vyšlo:

Hvězdy extraligy se představují: Dán Emil Holst ví, jak těžký je Thomas Cup, a vzpomíná na bitvy s Koukalem

3. kolo extraligy láká na střet dvou nejlepších týmů tabulky i záchranářské boje

Hvězdy extraligy se představují: Bulharka Petya Nedelcheva byla třetí na světě a k Česku má speciální vztah

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading