logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Jakub Bitman odhaduje velmi vyrovnaný turnaj.

Jakub Bitman loni dosáhl na úctyhodný výsledek, na mistrovství republiky posbíral dvě zlaté a jednu bronzovou medaili. Životní výsledek? Možná. Někdejší velký juniorský talent českého badmintonu sbírá úspěchy i mezi dospělými a ty loňské třeba ještě překoná. Ale laťku si nasadil pořádně vysoko.

 
Když jsem u té laťky, skákal jsi do výšky? A přeskočil jsi metu každého badmintonisty, tedy laťku ve výši badmintonové sítě?
Na gymplu jsme byli známkováni i za skok do výšky a pokud si to dobře pamatuji, tak 165cm mi zaručilo jedničku. (úsměv)
Takže ano, výšku badmintonové sítě jsem přeskočil.
 
Loni tě ke třem medailím dovedl trenér Michal Turoň. Loni se ale také vaše cesty rozešly, proč?
Bylo mezi námi pár nedorozumění, které asi pramenily z mé menší komunikační aktivity, nebo spíše neaktivity. Nejednalo se o nic úmyslného, ale zkrátka se Michalovi nelíbilo pár věcí. Každopádně si myslím, že jsme za ten rok a půl odvedli spoustu práce, navzájem se posunuli o kus výš. Mrzelo mě to, ale jinak mám pocit, že jsme spolupráci ukončili v dobrém a ještě jednou mu tímto děkuji.
 
Kdo tě letos připravuje?
Loňské léto jsem odtrénoval podle Michalových plánů z léta 2009 a na podzim jsem trénoval s Budi Santosem, kterého se sem Petru Koukalovi podařilo přivézt. Od prosince pak trénujeme společně právě s Petrem. Jinak tréninkový a turnajový plán jsem se snažil postavit podobně, jako tomu bylo loni. Myslím, že se mi to i částečně daří.
 
A cítíš se být na mistrovství připraven?
Doufám, že ano. Fyzicky je ještě potřeba doladit pár věcí, ale ještě zbývají skoro tři týdny. (rozhovor byl zpracován 13. ledna, pozn. aut.) 
 
Jak jsi trénoval a jak budeš trénovat v měsíci lednu?
Mám zhruba 7-10 tréninkových jednotek týdně. Badminton plus kondiční příprava. Další čas pak zabere regenerace.
 
Loni jsi třikrát namířil a třikrát vypálil do černého. Preferuješ nějakou disciplínu?
Vždycky jsem měl nejraději singl a tak to je pořád. Ale velice mě baví i obě párové disciplíny. Kdyby tomu tak nebylo, tak je nehraju.
 
Koho řadíš k favoritům dvouhry mužů, můžeš stručně představit své tři největší rivaly?
Myslím, že letos bude mistrovství jedno z nejvyrovnanějších za posledních možná 10 let. Na čtyři medaile si dělá zálusk řekl bych i 8 lidí. Řečeno starým známým klišé – bude záležet na rozlosování. Největším soupeřem bude pro všechny asi Petr; jeden z největších bojovníků (nejen při badmintonu), co znám.
 
Uspěje Petr Koukal popáté za sebou?  
Nechme se překvapit. Vzhledem k tomu, že spolu trénujeme, vím zhruba jak na tom je. Fyzicky pořád velmi strádá, ale jak už jsem řekl, pořád jsou před námi skoro tři týdny.
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading