logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Kateřina Tomalová v Kazachstánu zatím v semifinále, Milan Ludík přiváží z Pákistánu páté místo

Obě české singlové jedničky si po dnešních výkonech připisují cenné body do olympijské kvalifikace. Pro Milana Ludíka již turnajová cesta v Pákistánu skončila, Kateřina Tomalová může zítra ještě svůj zisk navýšit. 

Tomalová startuje v Kazachstánu na turnaji úrovně International Series s dotací 10 000 dolarů a jakožto turnajová trojka potvrzuje dnešními výhrami své nasazení.
 
Včerejší úvodní kolo proti domácí hráčce Madině Smagulové bylo pro Tomalovou spíše v rozehřívacím tempu, stejně jako dnešní druhé kolo proti další Kazašce Veronice Vitmanové. Alespoň při pohledu na skóre obou zápasů.

Smagulová uhrála na Tomalovou šestnáct a třináct bodů, Vitmanová pouze deset a devět. U Vitmanové je ale velkou zajímavostí její věk. Vždyť této hráčce bylo o prázdninách teprve třináct let!

Kateřina Tomalová je v Kazachstánu zatím v semifinále. Foto: Mark Phelan/Badminton Europe.

Čtvrfinálový zápas proti Rusce Elizavetě Pyatinové byl už pro českou hráčku náročnější. Tomalová získala první set až v koncovce se skóre 26:24. Druhá sada byl v podání české hráčky jednoznačnější s výslednými číslicemi 21:17.
 
Kateřina Tomalová v zítřejším semifinálovém zápase nastoupí proti moldavské hráčce Vladě Gingové.
 
Milan Ludík na Pakistan International Series, turnaji stejné úrovně jako v Kazachstánu, akorát o pár tisíc kilometrů jižněji, figuroval také na pozici třetího nasazeného.
 
V pákistánském hlavním městě Islámábádu se Ludík utkal pouze s domácími hráči. V prvním kole porazil kvalifikanta Ali Mehdi Syeda 21:11 a 21:2.

Milan Ludík zapisuje důležité body do olympijské kvalifikace. Foto: Ladislav Káňa.
 
Druhé kolo proti Muhammadu Ifranu Saedu Bhatti se rozhodlo až téměř po hodině hry a třech sadách. Ludík zvítězil 19:21, 21:17 a 21:14.
 
Pravidlo do třetice všeho dobrého se u Ludíka nepotvrdilo. Čtvrtfinálové utkání opět proti pákistánskému hráči Awaisi Zahidovi trvalo přesně čtyřicet pět minut, po kterých Milan Ludík prohrál ve dvou těsných koncovkách 19:21 a 21:23.
 
Nic to nemění však na tom, že si Ludík do olympijské kvalifikace zapisuje potřebných 1370 bodů.

Přečtěte si, jak turnaj vnímal sám Ludík:

"Turnaj v Pákistánu mě upřímně zaskočil. Před odletem jsem měl pochybnosti, jak to bude v této oblasti vypadat a zda to je vůbec dobrý nápad. Organizace turnaje však probíhala velmi dobře a bezproblémově. Fanoušci byli velmi přátelští a s každým hráček se chtěli vyfotografovat.
 
Co se týče zápasů, očekával jsem lepší výsledek. Celková úroveň hráčů mě velmi překvapila. Kromě prvního kola, kdy byl můj soupeř zraněný, to byly náročné zápasy. Mrzí mě, že jsem se nedokázal probojovat dále, příležitost to rozhodně byla. Tu další budu mít příští týden v Kamerunu."
 
Kompletní výsledky Kazakhstan International Series naleznete zde.

Kompletní výsledky Pakistan International Series k dostání zde.
 
 

About the author
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading