logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

"Koučink pro kouče". Nový projekt TMK má pomoci zdokonalit trenérskou praxi v českém badmintonu

Trenérsko-metodická komise ČBaS přichází s novým rozvojovým projektem nazvaným Koučink pro kouče. Přečtěte si, co projekt obnáší a čemu má pomoci. Pro případné zájemce je níže i kontakt a podmínky, za nichž se mohou kluby či trenéři do projektu zapojit.

Vážení trenéři a zástupci klubů,

v aktuálním čísle newsletteru i dlouhodobě poukazujeme na nedostatečnou technickou a taktickou vybavenost českých hráčů oproti zahraničním kolegům napříč kategoriemi. Rádi bychom však nezůstali jen u kritiky a chceme začít podnikat kroky, s jejichž pomocí by bylo možné současný stav zlepšit. 

Trenérsko-metodická komise proto připravila projekt s názvem Koučink pro kouče, jehož cílem je "pracovat s trenéry přímo v klubech a pomoci jim zdokonalit, zpestřit a obohatit jejich trenérskou praxi" ve snaze, "aby svěřenci trenérů, byli více konkurenceschopní nejen v domácím, ale i mezinárodním prostředí. Úkolem projektu bude také určitá standardizace herních dovedností, které by hráči v konkrétním věku/na konkrétní úrovni měli ovládat, i sjednocení a zdokonalení základních technických dovedností, včetně návodů, jak by je trenéři měli učit. Prostor bude věnován i plánování ročního tréninkového cyklu, (několika)týdenních mikrocyklů i samostatných tréninkových jednotek."

Ilustrační foto: Tomáš Žambůrek.


Podrobnější popis cílů projektu i informace k jeho realizaci najdete ZDE.

První kluby/oddíly, které mají o spolupráci – návštěvu zástupce TMK zájem, se mohou hlásit do 31. května 2019 na e-mail tmk@czechbadminton.cz (předmět e-mailu: Koučink pro kouče).

Předpokladem je, že první výjezdy do klubů proběhnout v první polovině června a následně s koncem prázdnin. Po dohodě jsou možné i další alternativy. 

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat. 

S pozdravem za TMK ČBaS,
 
Pavel Florián
Vedoucí sportovního úseku/Projektový manažer
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading