logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Kvalita, nebo kvantita? Jen Ukrajinci bojují na všech frontách! A co na to Tomáš Kopřiva?

Badmintonové velmoci mají jasnou tréninkovou strategii – každý hráč se soustředí na jednu disciplínu. Pokud je velmi dobrý, pak na dvě. V takovém případě se pak obvykle jedná o čtyřhru a mix, kombinace párové disciplíny s dvouhrou je rarita. Chcete příklad dvojitých deblistů z mistrovství světa? Nathan Robertson, Jenny Wallwork (Anglie), Ma Jin (Čína) nebo – pro logopedicky zdatnější – Kunchala Voravichitchaikul (Thajsko).

Zajeté koleje badmintonové kariéry však vůbec nedodržují na Ukrajině. Dmytro Zavadsky a Elena Prus jsou jediní dva hráči, kteří se mistrovství světa zúčastnili ve všech třech disciplínách!
 
Co na tom, že ze sedmi odehraných zápasů vyhráli jen jediný – Ukrajinci, zdá se, preferují kvantitu před kvalitou.
 
Singlový výkon Zavadského jste možná na vlastní oči viděli, na posledním českém mezinárodním mistrovství se dopracoval až do finále, kde podlehl ve dvou setech Petru Koukalovi. Na mistrovství světa prohrál dvouhru proti Kanaďanu Stephanu Wojcikiewiczovi 18:21 a 19:21. Bojoval celých 42 minut – slušný výkon, na vítězství modrožluté ukrajinské zástavy to však nestačilo. A to nevysoký Dmytro patří rozhodně k tomu lepšímu, čím se může evropský badminton chlubit.
 
Jedinou výhru si Dmytro Zavadsky připsal spolu s Vitaliyem Konovem proti irskému páru Sam Magee, Tony Stepheson, ve druhém kole je stihla pohroma v podobě anglického páru Anthony Clark, Nathan Robertson. Výsledek? 11:21 a 9:21!


Dmytro Zavadsky (vlevo) a Vitaliy Konov na mistrovství světa

Smíšená čtyřhra proti budoucím mistrům světa byla bez šance – Zavadsky, Diptan vs. Zheng, Ma (8., Čína) 7:21 a 9:21.
 
Los krajanky Eleny Prus byl nemilosrdný. Ve dvouhře ji doslova smetla z kurtu domácí hvězda Hongyan Pi výsledkem dvakrát 8:21. Čtyřhra s partnerkou Annou Kobtsevou proti Ruskám Valeria Sorokina, Nina Vislova nebyla o moc lepší – 16:21 a 5:21. V mixu pak spolu s Valeriym Atrashchenkovem, se kterým se na evropském okruhu vcelku pravidelně probojují do závěrečných kol a mnohdy také zvítězí, nestačili na anglický pár Nathan Robertson, Jenny Wallwork a za 30 minut odcházeli z kurtu, skóre 16:21 a 15:21.

Sympatická Elena Prus v marném boji proti domácí "star" Hongyan Pi

Je úspěch probojovat se na tak prestižní turnaj s omezenou účastí ve všech třech disciplínách? Samozřejmě. Ale neplatí i v tomto případě ono známé „méně je někdy více“? Nebo snad Ukrajinci dopředu počítají s neúspěchem, a právě proto využívají možnost startovat ve dvouhře, čtyřhře i mixu?
 
Borci z východních zemí mají tradičně pověst nezničitelných mašin. Nechme se překvapit, jak dlouho ukrajinským badmintonovým univerzálům vydrží síly. A také jak si s jedním z nich poradí Tomáš Kopřiva – ve druhém kole Bitburger Open nastoupí dnes večer právě proti Dmytru Zavadskému. Začátek utkání se předpokládá v 19:40, držme Tomášovi palce!
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading