logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

MČR 2013: Jan Fröhlich pojedenácté nebo Petr Koukal pošesté?

Zatímco česká veřejnost sledovala na konci ledna souboj o Hrad, česká badmintonová veřejnost bude na začátku února sledovat duel dvou králů českého badmintonu – desetinásobný mistr republiky ve dvouhře mužů Jan Fröhlich obhajuje titul před pětinásobným mistrem republiky ve dvouhře Petrem Koukalem. A bude na co se těšit. Převedeno do badmintonu - oba mají rétorický talent Miloše Zemana i důstojnost Karla Schwarzenberga. 

Za měsíc třiatřicetiletý Fröhlich loni dovršil fantastickou sbírku deseti zlatých singlových medailí. Pokud má někdo šanci do roku 2025 překonat tento unikátní záznam v knize rekordů českého badmintonu, potom je to právě Petr Koukal. Ale v sedmadvaceti letech má za sebou teprve polovinu úkolu – a před sebou velkou výzvu, nedovolit Fröhlichovi získat jedenáctý titul, naopak přivlastnit si svůj šestý.

Jan Fröhlich
 
Pokud diváci uvidí v nedělním finálovém programu něco jiného než ostrý, zničující Koukalův útok a vláčný, úsporný pohyb Jana Fröhlicha, potom se během turnaje událo velké překvapení. Kdo by se o něj mohl postarat?
 
Třetí nasazený Pavel Florián zatím po sérii zranění hledá někdejší herní jistotu, čtvrtý nasazený Jakub Bitman bude mít při těžké dvojkombinaci se smíšenou čtyřhrou na konci turnaje plné ruce i nohy laktátu, ale právě on by – při neúčasti zraněného Milana Ludíka – mohl převzít pozici nejnebezpečnějšího vyzyvatele pro výše uvedené královské duo.

Petr Koukal
 
Na svou první singlovou medaili netrpělivě čeká sedmnáctiletý Adam Mendrek, útokem bude své soupeře kosit Petr Jelínek, kombinaci zkušeností a zátopkovské vytrvalosti bude chtít prodat René Neděla, loňský bronz obhajuje Lukáš Zevl, připravený nechat na kurtu vše a ještě víc.
 
Jedenáctý, šestý nebo obrovská senzace a pro kohokoliv jiného první titul mistra republiky ve dvouhře mužů?

Seznam účastníků dvouhry mužů


About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading