logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

MČR 2013: Kdo bude největší soupeřkou Kristíny Gavnholt?

Kristína Gavnholt je unikátem českého badmintonu. Někdejší juniorská mistryně Evropy, dvojnásobná účastnice olympijských her, kde dokázala vyhrát vždy alespoň jeden zápas, aktuálně pátá žena z loňského Mistrovství Evropy. Každý zápas Kristíny Gavnholt stojí za pečlivé sledování – a budou k vidění pravděpodobně jen čtyři, na rozdíl od předchodzích mistrovství se Kristína letos soustředí výhradně na dvouhru.  

Při veškeré úctě ke všem soupeřkám, čtyřiadvacetiletá rodačka z Trenčína bude hrát v Mostě svou ligu a dost možná nejsnazší turnaj roku. Gavnholt šetří svými starty, vybírá si špičkové evropské turnaje – ale nezapomíná ani na účast na domácím mistrovství. Pokud letos vyhraje, získá už svůj pátý titul ve dvouhře žen.

Kristína Gavnholt
 
Devatenácté narozeniny oslavila na konci ledna Lucie Černá, která půjde do mistrovství z pozice druhé nasazené. Bojovný výkon Černé na loňském mistrovství byl ozdobou turnaje, těšíme se na další výkonnostní posun českokrumlovské juniorky.

Lucie Černá
 
Zuzana Pavelková se loni turnajem protrápila, letos si bude chtít v pozici třetí nasazené odvést nejen příjemnější zážitky, ale i medaili. Turnajová čtyřka Hana Milisová promine následující informaci, že ve dvaatřiceti letech bude druhou nejstarší hráčkou na turnaji – a přitom stále v pozici jedné z adeptek na medaili!
 
Mimochodem, čtvrtstoletý věkový rozsah ve dvouhře žen je obdivuhodný a obdiv patří především singlistkám, které se o to zaslouží – nejmladší Monika Světničková je ročník 1998, Diana Pražáková potom ročník 1973!
 
Při neúčasti hráček z mimořádně silné singlové generace reprezentované Evou Titěrovou, Martinou Benešovou, Hanou Kollarovou nebo Markétou Sobotovou můžeme na letošním mistrovství sledovat boj o pozice v nové generaci českého badmintonu, mezi hráčkami narozenými na konci osmdesátých a na začátku devadesátých let.
 
Ale bude to pravděpodobně boj o účast ve finále, královna Kristína svůj trůn opustit zdaleka nehodlá.

Seznam startujících ve dvouhře žen
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading