logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

MČR 2013: Kristína Gavnholt a páry Rubáš-Sobota a Bitman-Bášová obhájily titul.

Na Mistrovství republiky jednotlivců 2013 obhájily své loňské tituly Kristína Gavnholt ve dvouhře žen, pár Josef Rubáš - Jaroslav Sobota ve čtyřhře mužů a dvojice Jakub Bitman - Alžběta Bášová ve smíšené čtyřhře. 


Naši nejlepší singlisté - stříbrný Bitman, zlatý Koukal a bronzové duo Fröhlich a Florián.

V prvním nedělním duelu se v repríze loňského finálového zápasu utkaly páry Jakub Bitman – Alžběta Bášová a Jiří Provazník – Hana Milisová. „Trojnásobní mistři republiky v posledních třech letech proti dvojici, která na mistrovský titul v posledních letech útočí zatím marně,“ vysvětloval postupně přicházejícím divákům moderátor mistrovství Jiří Konečný. 

Po úvodních opatrných výměnách se tempo i úroveň hry zvýšily, když větší podíl na tom měl pár Bitman – Bášová, který při změně stran vedl 1:0 na sety. Druhá sada a zlepšený výkon Provazníka s Milisovou. Se změnou stran před rozhodujícím dějstvím přišla další změna ve vývoji zápasu, sada znovu v režii Bitmana s Bášovu, kteří po 47 minutách hry slaví svůj čtvrtý titul v řadě! 

O stejnou metu usilovala Kristína Gavnholt v duelu proti Lucii Černé. 

Českokrumlovská juniorka bojovala o každý bod, diváci se bavili výborným ženským badmintonem. Aby také ne, na včerejším slavnostním večeru byla Gavnholt vyhlášena Hráčkou roku 2012 a Černá potom Juniorkou roku 2012. A obě singlistky každou výměnou stvrzovaly správnost této volby. Až do té poslední. „Uuuu,“ zahučelo to v publiku, když Černá za stavu 19:20 zahrála svůj return přímo do sítě. Gavnholt získala první set, ale i ve druhém se Černá využíváním útočných šancí držela na dostřel. Nakonec po dvou setech a skóre 21:19 a 21:18 slaví Gavnholt čtvrtý titul, Černá může být spokojená se svým finálovým vystoupením ve dvouhře a připravovat se na čtyřhru. 

Ve čtyřhře mužů bojoval pár Marek Teller a Petr Hošek nejen s Josefem Rubášem a Jaroslavem Sobotou, ale také s únavou z těžkého programu předešlých dvou dnů. Ve druhé polovině první sady plzeňský pár předvádí svou typickou ofenzivní hru a získává rozhodující pětibodový náskok. Druhá sada je podobná té první, snaha o útočnou hru z obou stran, Rubáš se Sobotou v několikabodovém vedení, které ale Hošek s Tellerem dotáhnou na 18:18. Koncovka ale patří obhájcům titulu, první mečbol ještě nepromění, druhý už ano. 

Ještě větší drama ve druhé sadě připravily více než třem stovkám diváků aktérky finále čtyřhry žen. 

Poražené finalistky ze smíšené čtyřhry a dvouhry, pár Hana Milisová – Lucie Černá, toužily po vítězné tečce za větou mistrovství republiky. A první set nad finálovými premiantkami, párem Martina Vacková – Monika Erbenová, zvládly ve velkém stylu 21:12. Ve druhém setu se ale hrálo o každý bod, až do úplného konce. „Za posledních patnáct let jsem chyběla ve finále snad jen v Přerově a loni v Plzni,“ říkala před finále Hana Milisová. A zkušenosti se v koncovce druhého setu náramně hodily. Vacková s Erbenovou udělaly lehké nevynucené chyby, Milisová s Černou si mohly vítězně zavýsknout, zlato jde do Českého Krumlova.


Lucie Černá má důvod k radosti - zlato ze čtyřhry, stříbro ze dvouhry.

Že ve dvouhře mužů zvítězí někdo z Brna-Jehnic, bylo patrné už před finále. Jakub Bitman i Petr Koukal reprezentují nejen Českou republiku, ale i jmenovaný jihomoravský oddíl. Bitman vstoupil do finále pasivně, Koukal si snadno vypracoval velký náskok, ze kterého však Bitman postupně odkrajoval bod po bodu, ale na více než 17:21 to nestačilo. Ve druhé sadě naopak vedl Bitman 5:1, ale než se rozkoukal, bylo po náskoku. Za stavu 13:13 Koukal zavelel k útoku. Doslova. Bitmanovi povolil už jen dva body a ve vítězném gestu slavil svůj šestý titul mistra republiky ve dvouhře mužů.

Výsledky finálového dne Mistrovství České republiky jednotlivců 2013

Jakub Bitman, Alžběta Bášová (1) vs. Jiří Provazník, Hana Milisová (2) 21:17, 16:21 a 21:15

Kristína Gavnholt (1) vs. Lucie Černá (2) 21:19 a 21:18

Josef Rubáš, Jaroslav Sobota (1) vs. Petr Hošek, Marek Teller (3/4) 21:18 a 21:19

Hana Milisová, Lucie Černá vs. Monika Erbenová, Martina Vacková (2) 21:12 a 23:21

Petr Koukal (1) vs. Jakub Bitman (3/4) 21:17 a 21:15About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading