logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

MČR 2013 pohledem juniorského reprezentačního trenéra: Výborný výkon Černé, Mendreka a Janáčka.

Petr Koukal st., trenér české juniorské reprezentace, hodnotí Mistrovství České republiky jednotlivců 2013:
 
Během uplynulého víkendu proběhlo v Mostě 53. Mistrovství ČR v badmintonu, které sice přineslo řadu překvapivých výsledků, ale celkově svojí herní úrovní nevybočilo z průměru. Možná i proto, že hlavně v soutěži mužů bylo několik dobrých hráčů nemocných nebo nepřihlášených.
 
Z mého „juniorského“ pohledu považuji za nejsvětlejší bod celého šampionátu výborný výkon našich nejlepších juniorů Lucie Černé (SKB Český Krumlov), Adama Mendreka (Sokol Veselý Jehnice) a Jaromíra Janáčka (SKB Český Krumlov). Všichni tři se dokázali mezi naší seniorskou elitou prosadit nejen výsledkově, ale především svými výkony prokázali, že o nich trenér dospělé reprezentace bude muset při sestavování týmu už brzy začít vážně uvažovat.
 
Nejdále v tomto „tlaku na něj“ je Lucka Černá, která do týmu již nesporně patří. Její mostecké představení bylo excelentní a jako jedna z mála českých hráček posledních let se nebála ve finále vyrukovat na největší favoritku Kristínu Gavnholt s odvážnou a útočnou hrou, kterou ji často dostávala do úzkých. Její zlatá medaile ve čtyřhře společně se zkušenou Hankou Milisovou byla jen potvrzením Lucčiny výborné připravenosti a univerzálnosti.
 
Také Adam Mendrek prokázal v prvních dvou těžkých zápasech, že už dozrává a nepoloží se ani při nepříznivém vývoji zápasu. Ve čtvrtfinále potom ukázal jednomu z favoritů mužské dvouhry, Honzu Fröhlichovi, že má srdce bojovníka a zle svému mnohem zkušenějšímu soupeři zatápěl.
 
Ani třetí v řadě Míra Janáček nezklamal a přes těsnou úvodní porážku ve dvouhře právě s Adamem Mendrekem se dokázal probojovat s Luckou Černou do čtvrtfinále smíšené čtyřhry, kde podlehli až pozdějším mistrům republiky. Oba znovu ukázali, že i v této disciplíně mohou brzy pomýšlet na nejvyšší místa.    
 
Uznání patří jistě i všem dalším juniorům, kteří se dokázali na MČR dospělých probojovat a zvláště potom těm, kteří zde získali dokonce i medaile ve čtyřhře žen (Úblová, Koldová). Na tomto místě je však nutné podotknout, že úroveň některých zápasů byla vzhledem k tomu, že se odehrávají na nejprestižnějším českém turnaji, hodně slabá.
 
Nejlepší čeští junioři si moc neodpočinou, protože hned příští týden je čeká v Českém Krumlově jejich vlastní šampionát kategorie U19, kde by se měli objevit všichni nejlepší.
 
Kromě cenných kovů bude ve hře i boj o nominační místa ve čtyřhře juniorů a juniorek na MEJ v Turecku.
 
TMK ČBaS rozhodla, že vzhledem k přepokládanému počtu nominovaných hráčů 3+3 nabídne druhá volná místa ve čtyřhrách juniorů a juniorek na MEJ mistrům republiky případně poraženým finalistům (v případě vítězství nominovaného páru). Vzhledem k plánovanému rozpočtu se tito hráči mohou zúčastnit MEJ pouze v případě, že si uhradí všechny náklady s tím související a zajistí si i vlastní doprovod na akci.
 
Petr Koukal,
trenér juniorské reprezentace

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading