logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

MČR 2013: Senzace dne - Bitman porazil ve dvou setech Fröhlicha! Milisová s Černou dvojnásobnými finalistkami.

Sobotní program 53. Mistrovství České republiky jednotlivců je za námi. A s ním i naděje Jana Fröhlicha na zisk jedenáctého titulu mistra republiky.

Začněme však z té pozitivní stránky - úvod druhého hracího dne patřil favoritům, kteří, až na světlé výjimky, své soupeře kosili s jednociferným skóre zapsaným v turnajovém pavouku. Skalního fanouška badmintonu nepřekvapilo ani vítězství juniora Mendreka nad pátým nasazeným Šelongem.

Na lámání chleba tak došlo kolem poledne, kdy Hana Milisová a Lucie Černá vystavily stopku obhajobě titulu ve čtyřhře žen páru Šárka Křížková - Kateřina Tomalová, když svým soupeřkám připustily v obou setech celkem pouhých 16 bodů.

Juniorka Lucie Černá postoupila na Mistrovství České republiky jednotlivců do finále dvouhry i čtyřhry žen.

Na rozdíl od svých soupeřů, kteří jednoznačně šetřili síly i ve čtvrtfinále, rozdával ještě poslední den úřadující mistr republiky Jan Fröhlich předlouhé výměny talentovanému Adamu Mendrekovi. To však netušil, jak vypjaté chvilky ho ještě v Mostě čekají.

Příznivci smíšené čtyřhry si na své přišli v utkání turnajových dvojek Provazník - Milisová proti třetímu páru Drančák - Kollarová. Radost Milisové, která si zahraje obě možná finále v párových disciplínách, byla bezmezná.

Zkušená deblistka Milisová, dvojnásobná finalistka mistrovství republiky, bude právem hájit české barvy i na Mistrovství Evropy družstev.

Bezesporu nejpohlednějším zápasem dne se stalo předpokládané semifinále dvouhry mužů, střetnutí druhého nasazeného Fröhlicha proti třetímu Bitmanovi. Forma Jakuba Bitmana jednoznačně stoupá, podle bookmakerů by však jeho postup do finále byl stále ještě značným překvapením.

Bitman ale do zápasu vstoupil s přehledem - dobře připravené pozice, jistota na síti i včasné ukončování výměn. Poprvé zaplněné mostecké tribuny vzdechly, když za stavu 18:18 v prvním setu poslal velezkušený Fröhlich podání do sítě. Podruhé, když to samé rozechvění rakety zopakoval za stavu 21:20 ve druhém setu, při jediném setbolu, který si v zápase vypracoval. Senzace 53. ročníku mistrovství republiky je tu - Jan Fröhlich si letos o zlato nezahraje.

Unavený Jan Fröhlich v Mostě neuspěl.

Redakce Czechbadminton.cz před večerním vyhlášením výsledků ankety Badmintonista roku přidává jako bonus žebříček tří hráčů, kteří ze svého vítězství měli dnes největší radost. První zlatou má s jistotou v kapse Jakub Bitman za postup do finále dvouhry mužů, stříbro patří Lucii Černé za výhru ve dvouhře a bronz Haně Milisové za úspěšně dotažený zápas v mixu.
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading