logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

MEJ: Adam Mendrek na semifinále nedosáhl.

Adam Mendrek skončil na Mistrovství Evropy juniorů ve čtvrtfinále. V boji - doslova a do písmene - o medaili nestačil na Angličana Walkera, kterému za 34 minut podlehl ve dvou setech.
 
První set rozhodla skvělá hra soupeře, který vzdor svému jménu běhal jako střela, v první polovině setu, kdy si vytvořil náskok 12:4, který si už bez větších problémů udržel až do konce setu. Ale na konci sady Adam Mendrek snižoval, dotahoval a naznačil, že ve druhém setu to bude úplně jiná hra.

Začátek jako z partesu, Mendrek vede 7:0! Psychologická výhoda se ale až příliš rychle rozplynula, Walker dotáhl už za stavu 8:8. Následovalo urputné přetahování o každý bod, v závěru sady ale český reprezentant vede 19:16 a následně 20:18. Dva setboly ale nevyužívá, naopak musí za stavu 20:21 čelit mečbolu. A o chvíli později druhému. A vzápětí i třetímu. Na ten třetí už Mendrek síly nenašel, Rhysu Walkerovi podlehl 16:21 a 22:24.

Po šesti letech tak zopakoval čtvrtfinálové umístění Dominiky Koukalové a Kristíny Ludíkové z Mistrovství Evropy juniorů v německém Volklingenu. Česká reprezentace se tak s evropským šampionátem rozloučí s jedným děleným pátým místem a dvěma dělenými místy devátými zásluhou Lucie Černé ve dvouhře a páru Jaromír Janáček - Lucie Černá.
 
Čtvrtfinále Mistrovství Evropy juniorů
 
Adam Mendrek (2) vs. Rhys Walker (5/8, Anglie) 16:21 a 22:24

 
Přehled všech dnešních utkání 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading