logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

MEJ: Drama ještě před turnajem. Stávka změnila plány českého týmu.

Petru Koukalovi st., trenérovi české juniorské reprezentace, se ještě krátce před odletem na Mistrovství Evropy juniorů pořádně orosilo čelo. „Z ničeho nic jsem dostal od Honzy Koláře, který měl letět stejným spojem jako my, upozornění na stávku Lufthansy,“ začíná vyprávění o včerejším hektickém dnu. „Honzovi bych i tímto chtěl poděkovat za včasné varování.“

„Celé odpoledne jsem potom řešil náhradní spoj a dlouho to vypadalo, že pojedeme auty do Mnichova a budeme se modlit, aby letěl aspoň spoj do Ankary. Nakonec se mi podařilo zajistit pro všechny let v 11:35 z Prahy přes Istanbul a tak teď jen doufám, že to byla první a poslední komplikace naší cesty,“ věří kouč národního týmu.
 

Český tým těsně před odletem. (autor fotografie: Dušan Lajda)

„Zatím mi sice neodpověděli z Turecka na mail s oznámením nového času příletu, ale to se snad zítra nějak „profoukne“. Díky těmto komplikacím také nestihneme dnešní večerní trénink, ale páteční zápas hrajeme až v šest večer, takže na rozkoukání se v hale bude dost času a Izraelci se tak stanou i našimi tréninkovými partnery,“ dodává už s úsměvem Petr Koukal st.

Podobné trable řeší na poslední chvíli i ostatní evropské týmy a už teď je jisté, že soutěž družstev tím bude narušena. Doufejme, že českému týmu se podaří do Ankary dorazit včas, a komplikace s odletem budou jediné, které náš tým během evropského šampionátu potkají.

Aktualizace: Sbor rozhodčích uvažuje vzhledem k nastalé situaci možnost přelosování turnaje družstev.  
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading