logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

MEJ: Hrajeme o postup do čtvrtfinále. Česká republika vs. Nizozemsko.

Den „D“ na Mistrovství Evropy družstev juniorů zatím českým hráčům vychází skvěle. V dopoledním utkání přejeli Lotyšsko 5:0, od 17:00 se s Nizozemskem utkají o výhru ve skupině.  
 
„Lotyšsko nezlobilo, poprvé jsem si tady užil utkání bez nervů. Ve dvouhře dostal šanci Míra a bez problémů ji využil, zbytek sestavy jsem i v rámci „tréninku“ nechal stejný,“ komentoval dopolední duel kouč českého výběru Petr Koukal st.
 
„Večer nás čeká mnohem obtížnější boj. Nizozemci rozhodně nenechali nic náhodě a postavili nejsilnější tým, který tady mají k dispozici. My se je pokusíme překvapit v sestavě Adam, Lucka, Adam/Michal, Lucka/Denisa, Michal/Denisa a věříme, se to povede. Každý 
bod bude mít cenu zlata, protože i v případě porážky budeme nejhůře druzí ve skupině a nejlepší ze všech těchto druhých týmů postoupí do zítřejšího čtvrtfinále,“ uvědomuje si Koukal.

Michal Světnička své zařazení do smíšené čtyřhry komentoval s úsměvem. „Jdeme na to, povedlo se nám ušetřit eso na večer v podobě mě na mixa, tak doufám, že se poštěstí.“
 
Pokud se opravdu poštěstí a českým juniorům se podaří postoupit do čtvrtfinále, naváží tak na úspěch týmu z roku 2007 (Kristína Ludíková, Dominika Koukalová, Šárka Křížková, Jakub Bitman, Pavel Drančák, Ondřej Kopřiva), který skončil na sedmém místě.  
 
Česká republika vs. Nizozemsko 
 
Michal Světnička, Denisa Šikalová vs. Robin Tabeling, Myke Halkema 

Adam Mendrek vs. Mark Caljouw

Lucie Černá vs. Alida Chen
 
Adam Mendrek, Michal Světnička vs. Russell Muns, Robin Tabeling

Lucie Černá, Denisa Šikalová vs. Myke Halkema, Manon Sibbald
 
 
 

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading