logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

MEJ: Lucie Černá dvakrát v osmifinále. Ve dvouhře a v mixu s Janáčkem. Mendrek postup vydřel.

Pár Jaromír Janáček a Lucie Černá si na Mistrovství Evropy juniorů zahraje v osmifinále. Rozhodla o tom dnešní ranní výhra nad anglickou dvojicí Cheng - Pugh. 
 
Anglický badminton se nachází v hluboké krizi a dobrým dokladem je toho dvojice Cheng - Pugh, která zdaleka nedosahuje kvalit vyhlášených anglických mixů z období před několika lety. Janáček s Černou se ani příliš nezapotili a už vedli 16:2, výrazný bodový náskok od soupeřů si udržovali i ve druhé sadě, byť ve druhé polovině setu se náskok zúžil až na jeden bod (16:15). 

Nástup do utkání určil ráz také druhého českého duelu, ale bohužel v náš neprospěch. Michal Světnička s Denisou Šikalovou prohrávali 0:9 a po celý zápas marně dotahovali ztrátu na francouzské soupeře. Za stavu 15:20 odvrátili ještě tři mečboly, ale více jim nasazení soupeři už nedovolili. 

Lucie Černá potvdila svou pozici nasazené hráčky i ve dvouhře, když za 31 minut přehrála Němku Heim 21:17 a 21:15. Ve večerním duelu ale na Černou čeká ještě těžší soupeřka v podobě Dánky Koch Rhode.

Svou mixovou partnerku bohužel Jaromír Janáček ve dvouhře nenapodobil. Dobře rozehaný zápas s Portugalcem Carvalhem nedotáhl do vítězného konce a po 34 minutách odešel z kurtu ve třech setech poražen.

Adam Mendrek prohrával ve třetí sadě s domácím Zorluem už 16:18, ale posledních pět bodů zvládl výborně. Neztratil ani jediný a vydřel postup do čtvrtého kola, kde se dnes večer v posledním duelu čtvrtečního programu střetne s Finem Heinem.
 
Zápasy českých hráčů ve 3. kole Mistrovství Evropy juniorů
 
Michal Světnička, Denisa Šikalová vs. Jordan Corvee, Marie Batomene (5/8, Francie) 15:21 a 18:21
 
Jaromír Janáček, Lucie Černá (5/8) vs. Aaron Cheng, Jessica Pugh (Anglie) 21:12 a 21:17
 
Lucie Černá (5/8) vs. Luise Heim (Německo) 21:17 a 21:15
 
Jaromír Janáček (9/16) vs. Bruno Carvalho (Portugalsko) 21:16, 10:21 a 14:21
 
Adam Mendrek (2) vs. Sinan Zorlu (Turecko) 21:16, 18:21 a 21:18
 
Přehled všech dnešních utkání 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading