logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

MEJ: Pár Janáček - Černá nástrahami osmifinále neprošel.

Dnešní první zápas českých reprezentantů na Mistrovství Evropy juniorů patřil dvojici Jaromír Janáček - Lucie Černá. V osmifinále smíšené čtyřhry nastoupili proti nejlepšímu bulharskému páru Stefan Garev - Gabriela Stoeva.

Papírovými favority podle turnajového nasazení i pořadí na světovém žebříčku dospělých byli v dnešním utkání čeští badmintonisté. Při pohledu na cestu mladých Bulharů turnajem družstev i jednotlivců však bylo jasné, že rozhodně nepůjde o jednoduchý úkol. Gabriela Stoeva totiž, spolu se svou sestrou Stefani, jak známo, patří k tomu nejlepšímu, čím bulharský badminton disponuje.

V prvním setu se skóre přeleválo ze strany na stranu a česká naděje plápolala za přestávkového stavu 11:9 ve prospěch krumlovského páru. Po osvěžení Bulhaři však šňůrou čtyř bodů zvrátili vedení v úvodním dějství na svou stranu. A do konce setu už ho nepustili, po 8 minutách hry si vybudovali první setbol a český pár už jen korigoval skóre na konečných 17:21.   

Po lehkém úvodním oťukání z obou stran v úvodu druhého setu se Janáček s Černou dostali do solidního vedení 7:3 a znovu ještě 12:8. Následoval však zcela totožný zvrat ve hře jako v prvním setu - v polovině sady bodovali Garev se Stoevou hned šesti body v řadě. K nervozitě bulharských koučů a radosti těch českých ještě stačili promarnit čtyři mečboly, po 20 minutách hry však vítězství slavil bulharský pár.

Jaromír Janáček a Lucie Černá na Mistrovství Evropy juniorů 2013 vybojovali ve smíšené čtyřhře dělené 9. místo.

Osmifinále smíšené čtyřhry na Mistrovství Evropy junorů 2013 s českou účastí
 
Jaromír Janáček, Lucie Černá (5/8) vs. Stefan Garev, Gabriela Stoeva (9/16, Bulharsko) 17:21 a 21:23

 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading