logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

MEJ: Stefani Stoeva získala dvě zlaté medaile.

Bulharka Stefani Stoeva se stala největší hvězdou Mistrovství Evropy juniorů, které bylo v neděli zakončeno finálovými zápasy, když dokázala zvítězit jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře, což je kousek, který se v ženské kategorii podařil naposledy Němce Overzier, nyní provdané jako Reichel, před čtrnácti lety.

V dramatickém finále dvouhry juniorek Stoeva udolala ve třech setech Dánku Line Kjaersfeldt, která tak nenavázala na svůj předloňský triumf ze smíšené čtyřhry. Ve čtyřhře potom „Sisi“ zvítězila se svou sestrou Gabrielou, což je unikátní zápis do historie, neboť sourozenecká dvojice zvítězila na evropském juniorském šampionátu vůbec poprvé.  
 
S výjimkou sester Stoevových se opět ukázalo, že na mistrovství Evropy juniorů nevítězí nejvýše nasazení hráči, ale hráči z tradičně silných zemí. Jen jedinou medaili si odváží Anglie, což je pro zemi, která měla v roce 2011 a 2007 evropské šampióny, znatelný krok zpět, rovněž Rusko nebude s jediným medailovým zásahem spokojeno.
 
Nizozemí dosáhlo na dvě finále, ale vytěžilo z nich „pouze“ dvě stříbrné medaile. Úspěšný šampionát zažilo také Německo, které se může pochlubit, že má oba aktuální mistry Evropy ve dvouhře – mezi juniory Fabiana Rotha, mezi dospělými Marca Zwieblera, který mimochodem vyhrál juniorské mistrovství právě před deseti lety.
 
Tradičně nejúspěšnější výpravou se stalo Dánsko. V ryze dánském finále čtyřhry chlapců zvítězil pár Kasper Antonsen – Oliver Babic, který tak navázal na vítěznou tradici dánské čtyřhry juniorů z let 1985 – 2005, kdy jsou mezi vítězi zapsána taková jména jako Peter Gade, Mathias Boe nebo Carsten Mogensen. Zlato ze smíšené čtyřhry si z Ankary odváží dvojice David Daugard – Maiken Fruergaard, ke dvěma zlatým potom přidali Dánové, tři stříbrné a jednu bronzovou medaili.

 
Výsledky finálových zápasů na Mistrovství Evropy juniorů 2013
 
Fabian Roth (5/8, Německo) vs. Mark Caljouw (9/16, Nizozemí) 21:17 a 21:14
 
Stefani Stoeva (3/4, Bulharsko) vs. Line Kjaersfeldt (5/8, Dánsko) 21:13, 23:25 a 21:19
 
Kasper Antonsen, Oliver Babic vs. Mathias Christiansen, David Daugard (5/8, všichni Dánsko) 21:17 a 25:23
 
Gabriela Stoeva, Stefani Stoeva (1, Bulharsko) vs. Julie Finne-Ipsen, Rikke S. Hansen (2, Dánsko) 21:11 a 21:18
 
David Daugard, Maiken Fruergaard (Dánsko) vs. Robin Tabeling, Myke Halkema (3/4, Nizozemí) 21:15 a 21:18

Kompletní výsledky turnaje
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading