logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

MEJ: Tvrdá porážka. Česká republika vs. Nizozemsko 1:4.

Od 17:00 bude český tým bojovat proti Nizozemsku o postup do čtvrtfinále Mistrovství Evropy juniorských družstev. Svěřence kouče Petra Koukala - který lehce propadl z taktiky, když si na utkání vzal bundu v barvách nizozemských tulipánů - můžete sledovat živě na webu Badminton Europe.
 

Český národní tým před utkáním z Nizozemskem
 
Úvodní smíšená čtyřhra byla ve znamení až přílišného respektu českého páru Michal Světnička - Denisa Šikalová k soupeřům, ve hře potom Světnička se Šikalovou nestíhali nizozemské rychlé údery a dělali až příliš mnoho nevynucených chyb. Rezultát? Porážka dvakrát 12:21 a vedení 1:0 pro Nizozemsko. 

Adama Mendreka mistrovství zatím nezastihlo ve formě, ve třech singlových duelech neuhrál ani set. Dnes jej Mark Caljouw hladce přehrál velmi dobře takticky připravenou hrou, založenou na útočných výpadech, kterým se Mendrek neubránil.

Snad aby výsledek nebyl příliš jednoznačný, nechala Lucie Černá soupeřce celou nůši bodů, ze stavu 12:4 bylo náhle skóre 13:17. I tak ale první set česká hráčka dovedla do vítězného konce a ve druhém už výsledek bezpečně kontrolovala. Dobrá práce, Lucko, a první bod pro český tým!

Ve čtyřhře chlapců jsme byli k bodu bohužel na míle daleko. Nizozemští deblíři si v zápasovém rytmu zatrénovali, byli po všech stránkách lepší než český pár Adam Mendrek - Michal Světnička, kteří ale v závěru druhé sady využili nekoncentrovanosti soupeřů a dali skóre přijatelnější podobu. 

Ani druhé nově sestavené dvojici se nedařilo, Lucie Černá s Denisou Šikalovou uhrály v jednotlivých setech jen 13 a 16 bodů. "Yess kwartfinale is binnen," mohla po tomto zápase šťastně napsat Myke Halkema, která k postupu do kwartefinale přispěla dvěma body. 

Český tým podlehl na zápas velmi dobře připraveným Nizozemcům 1:4, na českých hráčích byla snad až příliš znát herní nepohoda. Přímý postup do čtvrtfinále byl velmi daleko, přepočítání konečného skóre určilo, že ani na postup z druhého místu výkon českého týmu nestačil. Pro národní tým tak evropský šampionát družstev končí druhým místem ve skupině a dělenou devátou pozicí celkově. 


Česká republika vs. Nizozemsko 1:4 
 
Michal Světnička, Denisa Šikalová vs. Robin Tabeling, Myke Halkema 12:21 a 12:21

Adam Mendrek vs. Mark Caljouw 15:21 a 10:21

Lucie Černá vs. Alida Chen 21:18 a 21:16
 
Adam Mendrek, Michal Světnička vs. Russell Muns, Robin Tabeling 10:21 a 17:21

Lucie Černá, Denisa Šikalová vs. Myke Halkema, Manon Sibbald 13:21 a 16:21
 
 
 

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading