logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

MEJ U17: Čeští junioři vstoupí ve středu do turnaje jednotlivců.

Po děleném 15. místě pro Českou republiku v turnaji družstev přichází v Portugalsku na řadu individuální soutěž mistrovství Evropy do 17 let. Ve středu 23. listopadu od 16 hodin bude rozehrána jen smíšená čtyřhra, čtvrteční celodenní program vyplní zbylé čtyři disciplíny.

Zleva: Úblová, Myšáková, Šikalová, Lajdová, Valenta, Hubáček, Janáček, Mendrek. (foto. Petr Koukal st.)
 
Jako první se z českých reprezentantů představí pár Bedřich Valenta – Denisa Šikalová v zápase proti Rusům Andrey Dolotov – Nataliy Rogova. Ruské duo nastoupilo v soutěži družstev zatím jen k zápasům dvouher a čtyřher, a to se shodnou pozitivní bilancí 5:1. Už z toho však můžeme s jistotou předpokládat, že před českými juniory leží opravdu těžký úkol.
 
O hodinu později nastoupí na zelené koberce pár Jan Hubáček – Magdaléna Lajdová. Protivníci z Polska, Kamil Jedrys – Anna Debska, by mohli být hratelnějším soupeřem. Jedryse trenéři v soutěži družstev nepostavili vůbec, Debska v obou svých utkáních ve čtyřhře dívek neuspěla.
 
Čtvrtek je nabitý zápasy od 9:00 do 18:40. Hned v prvním sledu nastoupí ke dvouhře Veronika Úblová proti páté nasazené Victorii Williams z Anglie. Pro hodnocení kvalit soupeřky nemusíme chodit daleko. Michaela Myšáková prohrála v pondělním zápase turnaje družstev s Angličankou 8:21 a 13:21.
 
Naproti tomu před Myšákovou se otevírá reálná šance na postup do 2. kola. Lotyška Anna Pusakova dostala v soutěži družstev od Bulharek dvakrát nařezáno, v ostatních utkáních trenéři postavili na lotyšské poměry silnější týmové kolegyně. Uvidíme, jak si Myšáková poradí s nabídnutou šancí.
 
Devátý nasazený Adam Mendrek i pátý nasazený Jaromír Janáček by měli ve svých úvodních zápasech patřit k jasným favoritům. Zvlášť když Portugalec Hugo Batista nastupuje zejména v párových disciplínách a Rakušan Alexander Serov je prozatím velkou neznámou; rakouská reprezentace družstvo nepostavila.
 
Islandské soupeřky páru Lajdová – Šikalová jsou těžko předvídatelné. V soutěži družstev porazily Litevky, sehrály vyrovnanou partii s Francouzkami a německé juniorky je smetly z kurtu. Už ani to, že jsou Islanďané vždy outsidery turnaje, tak úplně neplatí.
 
V 18:10 místního času nastoupí pár Hubáček – Valenta proti dalším ruským soupeřům. Rodinné poměry dvojice Aleksandr Verner – Denis Verner zatím zjišťujeme, v turnaji družstev hráči na soupiskách uvedení nejsou.

Z osmi zápasů prvních dvou dní turnaje jednotlivců by si při dobré konstelaci hvězd mohli čeští junioři odnést alespoň pět vítězných skalpů. Do kolika soupeřů zatnou česká lvíčata své ostré zuby vítězně?
 
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading