logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

MEJ U17: Jasná porážka v posledním utkání. Česká republika vs. Anglie 0:5.

Ve třetím utkání se českému výběru do sedmnácti let na mistrovství Evropy postavil dnes dopoledne nejsilnějšímu soupeři. Anglie byla v naší kvalifikační skupině jednoznačným favoritem, o víkendu smetla Rumunsko a Kypr shodným výsledkem 5:0 a příliš práce neměla ani s českým týmem.
 
České trenérské duo Petr Koukal st. a Stanislav Kohoutek vyslalo do boje opět trochu pozměněnou sestavu. Příležitost ukázat se proti silnému soupeři dostal Bedřich Valenta, Adama Mendreka nahradil ve dvouhře Jaromír Janáček, ve dvouhře znovu dostala přednost Michaela Myšáková před Veronikou Úblovou.

Ale snad jen nominace dospělých reprezentantů by českému družstvu pomohla k vítězství. Český výběr do sedmnácti let prohrál a Angličany 0:5, když v pěti zápasech neuhrál ani set. Nejblíže alespoň dílčímu úspěchu byl Jaromír Janáček - ve dvouhře podlehl Alexu Laneovi v první sadě 22:24 a ve čtyřhře spolu s Adamem Mendrekem ve druhé sadě prohráli s anglickou dvojicí Lane - Vendy 20:22.

Porážka s Anglií a vítězství Rumunska nad Kyprem 4:1 v souběžně hraném utkání znamenají konečné třetí místo ve skupině a dělenou patnáctou příčku celkově. Jako zajímavost uveďme, že tento výběr poprvé od rozdělení Československa v roce 1993 skončil na některém z evropských či světových badmintonových šampionátů za reprezentačním výběrem Slovenska; našim východním sousedům se na turnaji mimořádně daří, postoupili už mezi osm nejlepších týmů starého kontinentu!

 
Česká republika vs. Anglie 0:5
 
Michaela Myšáková vs. Victoria Williams 8:21 a 13:21
 
Jaromír Janáček vs. Alex Lane 22:24 a 11:21
 
Magdalena Lajdová, Denisa Šikalová vs. Chloe Birch, Natalie Chan-Lam 19:21 a 17:21
 
Jaromír Janáček, Adam Mendrek vs. Ben Lane, Sean Vendy 16:21 a 20:22
 
Bedřich Valenta, Denisa Šikalová vs. Michale Roe, Victoria Williams 10:21 a 15:21
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading