logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

MEJ U17: Rozlosování turnaje jednotlivců. Využije duo Janáček - Mendrek výhody nasazení?

V úterý 15. listopadu 2011 byl zveřejněn los turnaje jednotlivců Mistrovství Evropy juniorů do 17 let – turnaje, ze kterého vzejdou příští hvězdy světového badmintonu. V roce 2009 zvítězil ve dvouhře chlapců Dán Viktor Axelsen, který se v těchto dnech účastní Super Serie v Hong Kongu. Dvouhru dívek ovládla Španělka Carolina Marin, momentálně 29. žena světového žebříčku. Kdo z mladých talentů bude další na seznamu hvězd?


Čeští junioři před mistrovstvím Evropy sedmnáctiletých (zleva): Valenta, Úblová, Myšáková, Šikalová, Lajdová, Hubáček, Mendrek a Janáček.
 
Na turnaj se sjedou hráči z celé Evropy, pro mnohé z nich bude mistrovství v Portugalsku první velkou mezinárodní zkušeností. Los turnaje jednotlivců tak není jednoduché zhodnotit. Spíše než o známá jména a mezinárodní statistiky se můžeme opřít o badmintonovou pověst jednotlivých zemí.
 
Nejlepší startovní pozici má z českých reprezentantů duo Mendrek – Janáček. Pátý nasazený Jaromír Janáček se v 1. kole dvouhry utká s Rakušanem Serovem, devátý nasazený Adam Mendrek nastoupí proti domácímu Batistovi. Oba soupeři by měli být hratelní. Do tuhého půjde od 2. kola, kdy se čeští mladíci utkají pravděpodobně s francouzským, resp. ruským hráčem. S reprezentanty, za kterými stojí silné svazy a dlouholetá, systematická práce s mládeží.
 
Ve čtyřhře mají Adam s Jaromírem 1. kolo volné, ve 2. kole nastoupí proti vítězi utkání mezi páry z Norska a Portugalska. A to je rozhodně výzva k postupu ještě minimálně o kola dál! Ve čtyřhře chlapců se dále představí dvojice Jan Hubáček – Bedřich Valenta, v 1. kole nastoupí proti ruským reprezentantům.
 
Ve dvouhře dívek byla Veronika Úblová nalosována proti páté nasazené Angličance Williams. Snad nebude hrát tak zarputile a dobře jako její jmenovkyně, tenisové sestry z USA. Michaela Myšáková má dobrou šanci na postup přes Lotyšku Pusakovou.
 
Ve čtyřhře dívek má Česká republika ve hře dva páry. Dvojici Magdaléna Lajdová – Denisa Šikalová přiřkl los Islanďanky, spíše outsidery šampionátu. Pár Michaela Myšáková – Veronika Úblová mají 1. kolo volné. Soupeřky z utkání mezi Švýcarkami a Turkyněmi budou ale tvrdým oříškem.
 
I ve smíšené čtyřhře nastoupí do boje o evropskou slávu dva české páry. Valenta s Šikalovou čeká v úvodním zápase ruský pár, Hubáčka a Lajdovou dvojice ze sousedního Polska. Opět soupeři ze silných badmintonových zemí.
 
Realitu evropského měření sil v soutěži jednotlivců poznají hráči i fanoušci od 23. listopadu. Sledujte kompletní rozlosování turnaje.

 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading