logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

MEJ U17: Jaromír Janáček dvakrát mezi šestnácti nejlepšími!

Právě v těchto chvílích se na kurtech v portugalském městečku Caldas da Rainha rozhoduje, kdo z českých juniorů odletí ještě dnes odpoledne domů a kdo zůstane do soboty. Na programu je 2. kolo dvouher a čtyřher, lvíčata odehrají pět zápasů.


Rozladění Michaely Myšákové po nepodařeném úderu.

Jako první nastoupila po 12. hodině na kurt číslo 4 Michaela Myšáková proti favorizované Ukrajince Gushce. V prvním setu vybojovala česká reprezentantka 13 bodů, ve druhém o čtyři méně a dvouhře dívek dala sbohem. 

Už ve druhém kole dohrál také Adam Mendrek, který nestačil na Bulhara Gareva. Oba soupeři získali celkem snadno po setu a pravá bitva se rozehrála až v závěrečné sadě, kterou pro sebe nakonec získal bulharský reprezentant.  

Poslední českou nadějí na postup mezi šestnáct nejlepších mladých hráčů starého kontinentu byl Jaromír Janáček. Jako poslední naděje českokrumlovský čahoun nezklamal a otočil nepříznivě se vyvíjející zápas s Franouzem Heriau. Odměna za bojovnost? Postup do osmifinále dvouhry chlapců!

V souběžně hraném zápase už neměly tolik štěstí Michaela Myšáková a Veronika Úblová. švýcarskému duu Kümpel - Varrin podlehly 1:2 na sety.

Co Adam Mendrek ztratil ve dvouhře, to si dnes odpoledne vynahradil s úspěšným Jaromírem Janáčkem ve čtyřhře. Domácí pár za 20 minut deklasovali shodným výsledkem ve dvou setech 21:10 a postoupili tak mezi 16 nejlepších párů Evropy. 


Dnešní zápasy českých hráčů na mistrovství Evropy juniorů do 17 let

Michaela Myšáková vs. Victoria Gushka (5/8, Ukrajina) 13:21 a 9:21

Adam Mendrek (9/16) vs. Stefan Garev (Bulharsko) 11:21, 21:14 a 18:21

Jaromír Janáček (5/8) vs. Vanmael Heriau (Francie) 15:21, 21:18 a 21:13

Michaela Myšáková, Veronika Úblová vs. Tina Kümpel, Océane Varrin (Švýcarsko) 16:21, 21:16 a 18:21

Jaromír Janáček, Adam Mendrek (5/8) vs. Angelo Silva, Ricardo Silva (Portugalsko) 21:10 a 21:10

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading