logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

MEJ: V družstvech útok na Nizozemí. Mezi jednotlivci tři nasazení, Mendrek dokonce turnajová dvojka!

Česká juniorská reprezentace se ve čtvrtek vydá do Ankary, dějiště Mistrovství Evropy juniorů. První část mistrovství jako již tradičně obstarají zápasy družstev, následovat budou soutěže jednotlivců. Lvíčata budou bojovat jako lvi, optimistické předturnajové prognózy dokonce předpovídají, že by to mohl být boj medailový!

V soutěži družstev se postupně ve skupině číslo 7 utká národní výběr v pátek s Izraelem, v sobotu se Slovenskem a v nedělním dvojutkání s Lotyšskem a Nizozemskem. Příznivý los, tři soupeři, se kterými by Češi neměli zaváhat a třemi výhrami se potěšit před duelem s Nizozemskem, ve kterém mohou jen získat, konkrétně postup mezi sedmičlennou evropskou elitu.  
 
Mezi jednotlivci jsou hned čtyři češí badmintonisté mezi nasazenými – imponující je především postavení Adama Mendreka, při neúčasti Dána Axelsena, turnajové dvojky. Lucie Černá a Jaromír Janáček jsou potom nasazení hned ve dvou disciplínách, Černá ve dvouhře a českokrumlovský pár ve smíšené čtyřhře na pozici pátých až osmých nasazených, Janáček je ve dvouhře nasazený jako devátý až šestnáctý.     
 
Ohlasy českých reprezentantů na rozlosování vám přineseme v následujících dnech a od pátku se potom můžete těšit na rozsáhlé zpravodajství k juniorskému evropskému šampionátu.
 
Program českého týmu ve skupině na Mistrovství Evropy juniorů
 
Pátek, 22. 3., 18:00 Česká republika vs. Izrael
 
Sobota, 23. 3., 14:00 Česká republika vs. Slovensko
 
Neděle, 24. 3., 10:00 Česká republika vs. Lotyšsko
 
Neděle, 24. 3., 18:00 Česká republika vs. Nizozemsko
 
 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading