logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Tereza Švábíková si zahraje semifinále. Foto: Lenka Johánková.

Mendrek v Surinamu vyřadil olympionika Guerrera a je ve čtvrtfinále, Švábíková i díky skreči v semifinále

Daleká cesta do jihoamerického Surinamu se dvojici českých hráčů vyplácí. Adam Mendrek postoupil ve dvouhře do čtvrtfinále, Tereza Švábíková dokonce do semifinále!

Mendrek nejprve snadno porazil domácího Erica Wu 21:5 a 21:3 a následně vyřadil nasazenou trojku Osleniho Guerrera z Kuby 21:8, 10:21 a 21:18.

V druhém případě jde o velmi pěkný úspěch. Guerrero je hráč světové stovky ve všech třech disciplínách (ve dvouhře je na 94. místě) a je také účastníkem olympijských her v Rio de Janeiru a medailistou z Panamerických her.

"Mám nesmírnou radost. Byl to dlouhý a náročný zápas v těchto podmínkách. Po delší době mohu také říci, že mám upřímný pocit štěstí, protože mi v poslední době mnoho zápasů uteklo v koncovkách. Teď se to tedy povedlo a jsem stále ve hře, jedeme dál!" hlásí ze Surinamu Mendrek, jenž dnes, tedy 14. 11., slaví své 24. narozeniny.
Adam Mendrek se v Surinamu blýsknul výhrou nad Kubáncem Guerrerem. Foto: Lenka Johánková.

Po vyřazení silného Guerrera se před Mendrekem otevírá na tomto turnaji úrovně International Series zajímavá cesta. Jak s ní naloží? Dalším soupeřem českého reprezentanta je Shae Michael Martin z Barbadosu.  

Tereza Švábíková sehrála na turnaji jen jeden zápas, proklouzla ale ještě o kolo dále než Mendrek.

Po vítězství nad Chaistou Soemodipoero ze Surinamu (21:4, 21:3) jí totiž další kolo skrečovala druhá nasazená Nikte Alejandra Sotomayor z Guatemaly. Švábíková je tedy už v semifinále a na svou soupeřku teprve čeká.

Výsledky Suriname International najdete zde.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading