logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Z kvalifikace postoupilo hned osm českých hráčů!

V dlouhých čtvrtečních kvalifikačních bojích si postup do hlavní soutěže vybojovalo hned osm českých hráčů, či přesněji tři hráči ve dvouhře, jeden mužský debl a jeden a půl smíšené dvojice. Velmi dobrý start českých hráčů na úvod největšího českého turnaje roku!

Pro představu – ve smíšené čtyřhře, čtyřhře mužů a dvouhře žen bylo k postupu do hlavní soutěže vyhrát dva kvalifikační duely, muži-singlisté museli uspět hned třikrát.
 
A především ve dvouhrách útočili čeští hráči velmi odvážně.
 
Postup si vybojovali Tomáš Kopřiva (tři velmi jisté dvousetové výhry), Dominika Koukalová (ve finále kvalifikační skupiny porazila Miroslavu Vaškovou) a Lukáš Zevl, věkem ještě junior, který ve finále kvalifikace otočil stav 0:1 na sety s Italem Perluigim Musiarim.
 
O otáčení stavů 0:1 na sety víme své. Spolu s Jaroslavem Sobotou jsme oba naše kvalifikační zápasy špatně rozehráli, ale dobře dokončili. A konec dobrý, všechno dobré.
 
To platilo především pro sourozenecký pár Ludíkových. Milan a Kristína postoupili až poté, co v posledním kvalifikačním zápase udolali dánský pár Mats Bue – Louise Hansen 26:24 ve třetím setu. Výborný výkon Milana a Kristíny!
 
Last but not least, jak říkají Angličané – Alžběta Bášová spolu s Rizky Kurniawanem (Indonésie) rovněž ve finále skupiny porazila dánský pár (Tore Vilhelmsen – Sara Thygesen).
 
A každá výhra českého hráče nad dánským potěší!
 
 
Do hlavní soutěže postoupili
 
Dvouhra:
Lukáš Zevl
Tomáš Kopřiva
Dominika Koukalová
 
Čtyřhra:
Josef Rubáš a Jaroslav Sobota
 
Smíšená čtyřhra:
Milan Ludík a Kristína Ludíková
Rizky Kurniawan (Indonésie) a Alžběta Bášová
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading