logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Mistrovství České republiky jednotlivců je nalosováno!

Krátce po jedenácté hodině, kdy skončila prezentace účastníků 53. Mistrovství České republiky jednotlivců, byl vrcholný turnaj domácí scény rozlosován. Fanoušky můžeme ujistit, že cesta do Mostu bude stát za to už po pátečním poledni. Boj o medaile totiž bude hořet od prvních kol všech disciplín a mnoho favoritů byste ještě dnes mohli vidět na turnaji naposledy!

Dvouhra mužů má jasné adepty na finálové složení - nepřekonatelné duo Jan Fröhlich a Petr Koukal, krále posledních patnácti ročníku mistrovství. Semifinálové složení by měli podle nasazení doplnit Jakub Bitman a Pavel Florián. Zatímco Floriánovi se do cesty postaví mladé pušky a patrně vítěz z dvojice Neděla - Kopřiva, před Bitmanem se otevírá cesta až do semifinále, kde by se měl utkat s druhým nasazeným Fröhlichem. Ale zpět k pátečnímu programu - úvodní kolo dvouhry mužů rozehrají ve vzájemném souboji třeba i juniorští střelci Adam Mendrek a Jaromír Janáček. 

"Jo, tenhle los vyšel," jakoby se radoval Jakub Bitman.

A koho postavil los do cesty královně dvouhry a ozdobě domácího šampionátu Kristíně Gavnholt? Ve čtvrtfinále nejspíš pátou nasazenou Vackovou, v semifinále pak třetí nasazenou Milisovou. Boj o zbývající cenné kovy se tak spíš rozhoří v dolní polovině pavouka, kde se dá očekávat souboj druhé nasazené Lucie Černé s třetí nasazenou Zuzanou Pavelkovou, která by neměla s ohledem na své tréninkové zázemí v Dánsku pomýšlet na nižší mety.

Čtyřhra mužů, to bude ten správný nářez už od pátečního odpoledne! Rovnou v prvním odehraném zápase na turnaji se rozhodne, kdo z párů Pavel Drančák - Jiří Provazník a Pavel Florián - Ondřej Kopřiva odjede z turnaje bez medaile. Pokud Florián s Kopřivou proti sehrané dvojici Drančák - Provazník neuspějí, oprávněnost jejich nominace na Mistrovství Evropy družstev se pořádně zakymácí.

Vyprosí si Jiří Provazník a Pavel Drančák pochopení na nejvyšších místech?

Obdobný start soutěže nabízí také čtyřhra žen. V úvodním zápase proti sobě nastoupí úřadující mistryně republiky Šárka Křížková - Kateřina Tomalová a pro mistrovství republiky složený pár Alžběta Bášová - Eliška Maixnerová. Souboj zkušeností a mladické dravosti uvidí diváci v utkání Markéta Sobotová - Denisa Šikalová proti páru Hana Milisová - Lucie Černá.

K zajímavostem úvodního kola smíšené čtyřhry rozhodně patří duel asistenta reprezentačního trenéra juniorů Stanislava Kohoutka v páru s Kateřinou Tomalovou proti talentované juniorské dvojici Jaromír Janáček - Lucie Černá. A srovnávat generace budeme i v souboji čtrnáctileté Moniky Světničkové po boku bratra Michala proti dvaačtyřicetiletému Radovanu Gregorovi a Zuzaně Klusoňové.

Kompletní rozlosování Mistrovství České republiky jednotlivců 2013:

Dvouhra mužů

Dvouhra žen

Čtyřhra mužů

Čtyřhra žen

Smíšená čtyřhra


 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading