logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Mistrovství Evropy 2012: Bitman s Bášovou podlehli silné nizozemské dvojici.

Jako poslední z českých reprezentantů zasáhnou do hry na evropském šampionátu Jakub Bitman - Alžběta Bášová ve smíšené čtyřhře proti silnému nizozemskému páru De Ruiter - Barning.

Začátek utkání v podání černě oděné české dvojice byl jako z černého snu. Nebylo odehráno ani pět minut a Nizozemci vedli už 10:3! To není přímo ideální vstup do utkání, v párových disciplínách většinou určí ráz celého setu.

Jinak tomu nebylo ani ve sledovaném duelu. Talentovaná česká dvojice dotahovala, přiblížila se ale nejblíže na rozdíl čtyř bodů a v oranžovém hrající Nizozemci si bezpečný náskok udrželi až do konce úvodní sady, kterou vyhráli poměrem 21:15.

Druhý set už vypadá trochu jinak a především lépe. Vyrovaná hra, vyrovnané skóre, byť hráči ze země tulipánů si pěstují znovu několikabodový náskok, nyní 7:5.

Stejně jako v první sadě ale nizozemský vláček trojnásobným mistrům republiky začíná pomalu ujíždět, zrychluje a za několik minut mizí v nedohlednu. Průběžné stavy 7:11, 7:18 a 9:20 hovoří bohužel jasně.

Za 23 minut se z českého pohledu prokletý kurt č. 5 stává osudným i páru Jakub Bitman a Alžběta Bášová, kteří ukončili své účinkování v soutěži po porážce s nizozemským párem De Ruiter - Barning 15:21 a 9:21. 

2. kolo smíšené čtyřhry na Mistrovství Evropy
 
Jakub Bitman, Alžběta Bášová vs. Jorrit De Ruiter, Samantha Barning (Nizozemsko) 15:21 a 9:21


 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading