logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Mistrovství Evropy 2012: Gavnholt před životní šancí.

Kristína Gavnholt hraje o postup mezi šestnáct nejlepších na Mistrovství Evropy jednotlivců.

Životní šance! Kristína Gavnholt hraje od 9:45 s Rakušankou Simone Prutsch, 88. hráčkou světa. Pokud uspěje, bude její soupeřkou v podvečerním boji o čtvrtfinále Němka Schnaase, 59. hráčka světového žebříčku, která dnes ráno senzačně vyřadila čtvrtou nasazenou Francouzku Pi.


Kristína Gavnholt má důvod k úsměvu.

Ale nepředbíhejme, před naší nejlepší hráčkou je dnes ještě hodně tvrdé práce.

Kristína Gavnholt zatím zvládá souboj s Rakušankou Prutsch na podtrženou jedničku. Po opatrném a vyrovnaném začátku utkání přidala Gavnholt na rychlostním stupni a sedmi body v řadě si vypracovala vedení 17:9. 

Ne, třináctka vůbec není nešťastné číslo - za třináct minut zvítězila Kristína Gavnholt v první sadě 21:13. 

Druhý set je od prvních výměn vyrovnanější, v jeho polovině vede rakouská hráčka 11:8. Od stavu 8:8 zatím úřadující mistryně České republiky neskórovala a prohrává už 8:14.

Gavnholt úspěšně dotahuje, ale konec druhé sady se blíží. Stihne to? Aktuální stav 13:15 ale už vypadá sympatičtěji než šestibodová ztráta před malou chvílí. Výborně, Kiko! Skvělá série české hráčky, ze stavu 8:14 na 19:15!

Přesně třicet minut po zahájení utkání má Kristína Gavnholt tři mečboly! Hlavně si nezkomplikovat situaci jako při posledním vzájemném duelu.

Mistrovství Evropy bylo pro Kristínu Gavnholt zakletý turnaj. V letech 2006, 2008 a 2010 vypadla vždy v prvním kole. Ale letos se situace otáčí a Gavnholt míří mezi nejlepší hráčky Evropy, po výhře 21:13 a 21:17 nad Rakušankou Prutsch je už v osmifinále!


2. kolo dvouhry žen na Mistrovství Evropy jednotlivců

Kristína Gavnholt vs. Simone Prutsch (Rakousko) 21:13 a 21:17

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading