Toto je starý web.

Mistrovství Evropy 2012: Kristína Gavnholt postoupila do čtvrtfinále!

Zápas roku! Kristína Gavnholt dnes od 18:45 sehraje jeden z nejdůležitějších zápasů své dosavadní kariéry. V případě úspěchu, vítězství nad německou reprezentantkou Karin Schnaase, se probojuje mezi osm nejlepších singlistek starého kontinentu a vrátí se mezi padesát nejlepších hráček podle světového žebříčku.

Se svou soupeřkou, 59. hráčkou světového žebříčku, se Gavnholt ještě nikdy v kariéře neutkala.

Karin Schnaase zažívá výjimečný rok - na mistrovství Evropy družstev pečetila vítězství německého týmu nad Dánskem v poměru 3:1. Talent má po kom dědit, její otec Michael je  mnohonásobným mistrem Německa; mimochodem v roce 1976 obsadil na mezinárodním mistrovství Československa ve čtyřhře mužů třetí místo pár Schnaase - Zwiebler.

Utkání začne s patnáctiminutovým zpožděním, od 19:00.

Z českého pohledu je nepříjemné, že se utkání hraje na kurtu č. 5 - právě na tomto dvorci už na turnaji skončily naděje bratrů Kopřivových, Pavla Floriána a dnes odpoledne i Petra Koukala a páru Bitman - Bášová. Zlomí Kristína Gavnholt prokletí tohoto kurtu?

Do možná životního zápasu vstupuje Kristína Gavnholt v tmavěmodrých šatech a s výhodou podání.

Po rozpačitém začátku Kristína Gavnholt snižuje tvrdou smečí do těla na 2:4. Snad to bude ten správný impuls k otočení skóre. Výborně, první obrat v zápase, skóre 7:4 vypadá hned příjemněji.

Na sousedním kurtu impulsivní Turkyně Yigit zahazuje raketu, ale Kristína Gavnholt nemá k podobně negativním emocím důvod - vede 11:7 a zdá se, že zná cestu ven z osmifinálového bludiště.

Schnaase kmitá na kurtu zleva doprava, ale Gavnholt rozmisťuje své údery zatím mimo německý dosah. Jako třeba teď, stav je 13:9.

Ošetřování oka německé hráčky!

Krátká pauza změnu průběhu hry nepřinesla, Gavnholt dále boduje, vede 17:9, Němka zjevně není ve své kůži. Ale musíme českou hráčku pochválit, průběh první sady kontroluje a za stavu 20:11 má plný bag setbolů.

Za 16 minut je první set u svého konce. Kristína Gavnholt v něm vítězí 21:11 a má nakročeno do čtvrtfinále. Na sousedním kurtu hlasitě slaví svůj postup mezi osm nejlepších mladá Španělka Marin, bude se z podobného úspěchu radovat i naše reprezentantka? Pokud ano, určitě to nebude tak nahlas.

Manžel Anders v předklonu povzbuzuje za kurtem a stejně jako v první sadě sleduje zdařilý obrat i v úvodu druhého setu. Z 0:3 na 8:3, to se po vyhraném prvním setu počítá za dvojnásobek!

Zadní čárový rozhodčí ukazuje další aut německé hráčky, Kristína Gavnholt vede 9:3 a následně už 10:3 - série deseti bodů v řadě v osmifinále mistrovství Evropy!

Karin Schnaase ale cítí životní šanci zrovna tak. A bojuje. A dotahuje - zatím jen na 6:11. Přestávka. Pokud Kristína Gavnholt dotáhne i šestý set na mistrovství Evropy do vítězného konce, postoupí mezi osm nejlepších hráček na evropském šampionátu. V dobře rozehraném zápase chybí "pouhých" deset bodů!

Táhlé "jaaaa", vítězný pokřik Gavnholt, hlásí, že k výhře zbývá zase o bod méně.

Karin Schnaase teď neví kudy kam. Kristína Gavnholt vede 14:7 a je na nejlepší cestě k vítězství.

Soupeřčino "ja" je sice kratší a na vyšší frekvenci, ale teď ho neslyšíme rádi. Schnaase už je blízko, prohrává jen 12:14.

Dobře, Kristíno! Česká reprezentantka si bere zpět uklidňující čtyřbodový náskok a vede 16:12. Bod pro každou stranu, 17:13. Tohle už bude Gavnholt stačit. 18:14.

Kristína Gavnholt je ve čtvrtfinále mistrovství Evropy, Karin Schnaase utkání skrečovala pro zranění oka za téměř bezvýchodného stavu 11:21 a 14:18. Zdravotní problémy soupeřky ale rozhodně nesnižují výborný výkon české hráčky, která se v zítřejším zápase o medaili utká přibližně od 17:45 s vítězkou večerního duelu mezi levorukou Bulharkou Zechiri a pravorukou Ruskou Perminovou, kterou se ve dvou setech stala sedmá nasazená Zechiri.