logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Mistrovství Evropy: Medailový duel Gavnholt vs. Zechiri.

Až v pět hodin odpoledne se dnes rozehrají čtvrtfinálové zápasy Mistrovství Evropy jednotlivců 2012. To nejpříjemnější překvapení čeká na české fanoušky ve druhém zápase na kurtu číslo 4 - Kristína Gavnholt, 55. hráčka světového žebříčku a jedno z největších překvapení turnaje, bude bojovat o postup mezi čtyři nejlepší hráčky starého kontinentu pro rok 2012!

Protivnicí jí bude Bulharka Linda Zechiri, na turnaji sedmá nasazená a 30. hráčka světa. Zechiri je tak formálně jen o vlásek lepší než Skotka Susan Egelstaff, 36. hráčka světa, kterou Gavnholt vyřadila už v 1. kole. Nedá se říct, že by Zechiri na evropském okruhu patřila k nejoblíbenějším soupeřkám. Její tvrdé rysy a drsnou chůzi podtrhuje přímo nepřátelský výraz v očích, nikdy pro ni není zatěžko použít jakékoliv prostředky k vítězství. Zarputile jde vždy za svým cílem, je emotivní a porážku nese těžce.

V historii turnajů najdeme jen jedno vzájemné střetnutí obou hráček. Utkaly se na Mezinárodním mistrovství České republiky 2006, kdy Gavnholt, tehdy ještě pod dívčím jménem Ludíková, porazila nasazenou turnajovou pětku. Po prvním vyhraném setu 21:16 vzdala Bulharka na začátku setu druhého celý zápas.      

Dnes jsou obě reprezentantky o šest let zkušenější; Zechiri je však stále ta, která musí nést roli nasazené hráčky. Navíc cítí svou největší životní šanci - za normálních okolností by čelila čtvrté nasazené Hongyan Pi, ta je však ze hry venku - medaile z mistrovství Evropy visí ve vzduchu! Ale není to jen Bulharka, kdo se veze na vítězné vlně. Česká reprezentantka Kristína Gavnholt jí jistě bude tou nejtěžší soupeřkou! 
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading