Toto je starý web.

Mistrovství Evropy 2012: Mistryně republiky na mistryně Evropy nestačily.

Los měl pro pár Kateřina Tomalová - Šárka Křížková dvě zprávy. Jednu dobrou a jednu špatnou. Ta dobrá byla, že úřadující mistryně České republiky měly první kolo volné, ta špatná, hodně špatná byla, že jejich soupeřkami budou úřadující mistryně Evropy. Pro Šárku Křížkovou to muselo být trochu deja vu, s párem Sorokina - Vislova už se ve stejné fázi turnaje potkala s Alžbětou Bášovou před dvěma lety!

Šárka Křížková a Kateřina Tomalová.

Valeria Sorokina a Nina Vislova patří k favoritkám i na probíhajícím šampionátu, vždyť jsou druhým nasazeným párem. Ale s českou dvojicí Rusky prohrávaly - sice jen 1:2, ale Tomalová s Křížkovou si ze zápasu mohou odnést vzpomínku, že vedly nad mistryněmi Evropy.

Další průběh byl už podle očekávání. Rusky hru kontrolovaly, od stavu 10:5 se zcela vyvarovaly chyb a šňůrou deseti bodů v řadě první set definitivně rozhodly.

Ještě jedna velmi podařená sekvence zápasu pro české hráčky se odehrála ve druhé polovině druhé sady - pět bodů v řadě korigovalo skóre do přijatelnější dvojciferné podoby.

Po 18 minutách pro Kateřinu Tomalovou se Šárkou Křížkovou mistrovství Evropy skončilo - a zároveň pro české dívky skončil jeden z největších badmintonových zážitků.

Zápas ve 2. kole čtyřhry žen na mistrovství Evropy

Kateřina Tomalová, Šárka Křížková vs. Valeria Sorokina, Nina Vislova (2., Rusko) 6:21 a 10:21