logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Mistrovství Evropy 2012: Program českých reprezentantů ve 2. kole.

Kristína Gavnholt a Petr Koukal ve dvouhře, Alžběta Bášová a Jakub Bitman ve smíšené čtyřhře. Po úterním 1. kole Mistrovství Evropy jednotlivců 2012, které jsme vám zprostředkovali pohledy do jednotlivých disciplín, jdou dnes do boje čtyři čeští hráči.

Skvělá šance se otevírá před Kristínou Gavnholt, která v 9:45 nastoupí proti Rakušance Simone Prutsch. Už včera odehrála česká jednička své maximum, když se jí husarským kouskem podařilo ve dvou setech vyřadit 33. hráčku světového žebříčku. Prutsch je však až 88. a ve prospěch české reprezentantky hovoří také pozitivní bilance vzájemných zápasů 2:1. Při poslední příležitosti přejela Gavnholt svou rakouskou kamarádku v prvním setu zcela jednoznačně, pak však nezvládla koncovku druhého setu a dobře nastartovaný zápas se jí rozpadl jako domeček z karet. Věřme, že Kristína Gavnholt načasovala svou formu přímo na evropský šampionát a dnes podá další mistrovský výkon.

Petr Koukal zůstává v Karlskroně věrný časovému plánu, svá utkání rozehrává vždy v pravé poledne. Harmonogram zůstává, kvalita soupeřů nezadržitelně stoupá. Koukal vyzve na souboj turnajovou čtyřku Němce Marca Zwieblera. A ten přijel do Švédska s jasným cílem - vrátit se zpět do vlasti s medailí pro jednoho z nejlepších hráčů starého kontinentu. Koukal uhrál v minulosti na Zwieblera jen jediný set, a to v listopadu 2007. Dnes bude muset předvést více než svůj "osobní rekord", aby s Zwieblerem dokázal alespoň udržet krok a mohl byť jen pomýšlet na úspěch.

Mistři republiky ve smíšené čtyřhře a zároveň jediný český pár, který se na tuto disciplínu specializuje, Jakub Bitman a Alžběta Bášová vykročí vstříc svému osudu ve 13:30. Ve svém úvodním zápase se utkají s nizozemským párem Jorrit De Ruiter - Samantha Barning, který postoupil do 2. kola na úkor Švýcarů Dumartheray - Jaquet. Nizozemcům patří až 156. místo na světovém žebříčku, jako pár však odehráli jen 4 mezinárodní turnaje. A hned z toho prvního v letošním roce v Estonsku si odvezli stříbrné medaile. Těžký soupeř čeká na české mixové jedničky!    
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading