Toto je starý web.

Mistrovství Evropy 2012: Gavnholt ukázala psychickou odolnost. Pavelková dohrála.

V odpoledních zápasech se na mistrovství Evropy představí ve dvouhře žen Kristína Gavnholt a Zuzana Pavelková.

Kristína Gavnholt nastupuje do utkání se Skotkou Egelstaff v příjemné roli - má dobře natrénováno, na turnajích se jí letos daří a v duelu s 33. hráčkou světa mohla jen získat. Tomu napovídal nejen soupeřčin náskok 23 míst ve světovém žebříčku, ale také nepříznivá vzájemná bilance, když ze tří zápasů zvládla "Kika" vyhrát jen jediný set.

Průběh prvního setu dává předzápasovým prognózám za pravdu, hraje se badminton nadprůměrné evropské úrovně a Egelstaff si udržuje stále mírný náskok. Krátce po přestávce vede skotská singlistka 12:8.

Ani ve druhé polovině první sady to nevypadá na český úspěch, ale nepodceňujme Gavnholt, je velká bojovnice a ani stávající stav 12:16 nemusí v konečném účtování znamenat ztrátu setu.

Naděje umírá poslední, Skotka je poslední bod od zisku první sady, vede 20:18.

Výborně! Gavnholt srovnala skóre a ve výměnách má nyní mírně navrch.

Ale pozor, třetí setbol Skotky, 20:21.

Mistrovský kousek české jedničky! Vyhrála set, v jehož průběhu vedla poprvé za stavu 22:21!

Ve druhé sadě to vypadá na jasný průběh, soupeřku nezdar v koncovce první sady viditelně poznamenal, Kristína Gavnholt se naopak vyhřívá na vítězném výsluní a vede už 9:3.

Kristína Gavnolt kráčí vstříc druhému kolu, máme za sebou více než půhodinu zápasu a česká hráčka vede 16:8 a kontroluje hru. To už nevypadá na obrat, i když příklad Petra Koukala z poledního utkání varuje.

Gavnholt ale není Koukal, soupeřka závěrečnou tvrdou smeč vrátila jen do sítě a česká hráčka introvertním vítězným gestem oslavuje svůj úspěch! Po 35 minutách zápasu poráží 33. hráčku světa ve dvou setech. Skvělý úspěch na evropském šampionátu.

Modro-černý zápas na kurtu č. 3. Zuzana Pavelková v oblíbeném modrém tričku vstoupila do utkání se Švýcarkou Schaller, 95. hráčkou světa, se vzájemnou bilancí 1:1, ale od počátku utkání vedla robustní Švýcarka, v přestávce 11:8.

Pavel Florián a Radek Votava za kurtem v roli koučů přerovské badmintonistky musí ve druhé části úvodní sady sledovat předlouhou bodovou šňůru soupeřky. Deset bodů v řadě a Schaller náhle vede 20:8. Třemi body Pavelková koriguje skóre, ale potom dobře připravený útok Švýcarka sklepává na síti mimo dosah Pavelkové a v první sadě vítězí 21:11.

Druhý set nápadně připomíná ten první. Vyrovnaný úvod, stav 4:4. Z následujících 20 bodů ale získala Pavelková jen tři, soupeřka sedmnáct.

Vystoupení Zuzany Pavelkové na mistrovství Evropy trvalo dvacet minut, ve kterých švýcarské soupeřce sebrala ve dvou setech 11 a 7 bodů.