logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Mistrovství Evropy 2012: Úterní program českých hráčů v Karlskroně.

Hned šestkrát dnes bude český fanoušek vzývat badmintonové bohy. Reprezentanti České republiky zahájí boj na Mistrovství Evropy jednotlivců 2012. Petr Koukal, Kristína Gavnholt, Ondřej Kopřiva, Tomáš Kopřiva, Pavel Florián, Zuzana Pavelková, Šárka Křížková a Kateřina Tomalová - česká sestava pro úterní zápasy.

Šampionát nezvykle zahájí čtyřhra mužů. Bratři Kopřivové nastoupí proti rakouské dvojici David Obernosterer - Roman Zirnwald hned v 9 hodin ráno. Mírný náskok na soupeře ve světovém žebříčku, deblová specializace na straně hráčů z Dobrušky, rozlučka se světovými kurty. Ondřej a Tomáš Kopřivovi mají spoustu důvodů pro sehrání životního zápasu i turnaje.

Nejdřív v pravé poledne nastoupí Petr Koukal k zápasu proti zrzavému Skotovi Kieranu Merrileesovi. Nově nabyté sebevědomí z vítězství v české extralize, čtvrtfinále na Dutch International a kladná bilance 3:0 posílá do boje v pozici favorita jednoznačně českou jedničku.

Ve stejný čas nastoupí ke svému zápasu také Pavel Florián proti talentu z Portugalska, sympaťákovi Pedru Martinsovi. Portugalec je favorit utkání, jak se se situací popere po zranění nastupující Florián?

Vylaďte monitory a kolem půl druhé si užijte mistrovskou atmosféru při zápase Kristíny Gavnholt prostřednictvím Badmintoneurope.tv! Gavnholt jede na kvalitu, před turnaji dává přednost tréninku. Bude to právě dnes stačit na světovou třiatřicítku ze Skotska Susan Egelstaff, kterou ještě nikdy neporazila?

Česká jízda pokračuje ve tři hodiny odpoledne utkáním Zuzany Pavelkové proti Švýcarce Nicole Schaller, na vzájemném kontě mají hráčky jeden vyrovnaný zápas a druhý s hladkým průběhem, vzájemná bilance 1:1. Pavelková zamířila do Švédska s jediným cílem - být spokojená se svým výkonem. Ať se jí daří!

K podvečeru servíruje program Mistrovství Evropy 2012 čtyřhru žen a v ní utkání Šárky Křížkové a Kateřiny Tomalové proti úřadujícím mistryním Evropy Valerii Sorokině a Nině Vislove. Pro české hráčky ten pravý badmintonový svátek, 100% mistrovský.

Kompletní rozlosování turnaje.P.S.: Chybí vám ve výčtu mixový pár Jakub Bitman - Alžběta Bášová? Obavy stranou, o nic vás nepřipravíme, do hry jdou až zítra.


 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading