logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Mistrovství Evropy 2012: Koukal zvládl zápas plný zvratů, Florián statečně bojoval.

Mistrovství Evropy se zúčastní dva čeští singlisté. V pravé poledne nastoupí ke svým zápasům Petr Koukal a Pavel Florián.

Přesně 101 dnů před zahájením olympijských her v Londýně bude česká singlová jednička Petr Koukal bojovat o cenné body do olympijské kvalifikace. Potřebuje je ještě více než sůl, aktuálně se nachází mimo postupové pozice.


Petr Koukal.

Ideální český fanoušek by nyní měl mít vadu zraku, konkrétně šilhavost, neboť současně s Koukalem nastoupí na kurt č. 5 k duelu o postup do druhého kola také Pavel Florián, po neúčasti Jana Fröhlicha na turnaji česká dvojka. 

Utkání nazačala pro české reprezentanty dobře. Jak Petr Koukal v duelu se Skotem Merrileesem, tak Pavel Florián v utkání s Portugalcem Martinsen od úvodu dotahují náskok soupeřů; Koukal prohrával už 2:7, Florián 1:6. 

V bílém tričku hrající Florián proti rozhodně nevytáhl bílou vlajku na znamení toho, že se vzdává a registrujeme snížení skóre na rozdíl dvou, tří bodů. Stejný průběh má i Koukalův zápas. Oba čeští hráči, ale i v úvodu druhé části sady na své soupeře několik bodů ztrácí. Stav po dvanácti minutách hry? Florián 14:18, Koukal 12:16. 

O tři minuty později už oba oddechují v přestávce mezi sety. Překvapivě je to Pavel Florián, který hraje vyrovnanější zápas, s Martinsem prohrál "jen" 17:21. Petr Koukal působí zakřiknutým dojmem a musel přijmout porážku 12:21. Rozhýbe Radek Votava Pavla Floriána a trenérské duo Křenek - Koukal st. Petra Koukala?

Vypadá to, že ano! Úvod druhých setů českým reprezentantům vychází, Florián drží vyrovnané skóre, Koukal dokonce jasně vede! 

Oba duely směřují k odlišným koncům. Zatímco u Petra Koukala vedení 15:5 přivolává myšlenky na třetí set, Pavel Florián bojuje o každý bod, ale portugalský soupeř stále vede a utkání kontroluje.

Ale to je nepříjemné, Koukal vedl už 18:5, ale soupeř osmi body v řadě dotáhl na 13:18. Z krajního kurtu jdou příjemnější zprávy o snížení, Florián dotáhl na 13:15.

Petr Koukal nechtěně dělá z druhého setu drama. Vedení o třináct bodů prošustroval a nyní vede jen o jediný bod, 19:18! 

Koukal má setbol, Florián čelí šesti mečbolům. Koukalovi se nedaří ukončit druhý set, to samé znepříjemňuje svému soupeři i Florián.

Pavel Florián prohrál za dvaatřicet minut s Portugalcem Martinsem 17:21 a 17:21. Po dlouhém zranění sehrál Florián s 58. hráčem světa velmi dobrý zápas!

Drama na dvojce. Druhý set mezi Koukalem a Merrileesem rozhodl až čtvrtý setbol české jedničky. Uf, ještě že tak, na výsledek 25:23 by si za stavu 18:5 nevsadil ani největší skotský optimista.

Koukal se vyhrabal z propasti porážky, odvrátil dva mečboly soupeře a pokud chce uspět, měl by se ve třetím setu vrátit k suverénnímu výkonu z první části druhé sady.

Koukal se s Merrileesem utkal již třikrát, ještě nikdy se Skot nedostal přes 16 bodů, ale dnes to vypadá na pořádný boj. 

45. minuta souboje a nadějný stav pro úřadujícího vicemistra republiky. 13:8, největší náskok ve třetí sadě! Ale už druhý set nás poučil, že velký náskok neznamená klid pro koncovku. 

Tentokrát to nebude jiné. Koukal znovu ztrácí jasné vedení a prohrává 15:16!

Skóre se mění jako figury na orloji, nyní vede Koukal, a to dokonce 20:16. Čtyři mečboly! První a druhý zůstaly nenaplněny, třetí už Petr Koukal proměňuje a za 56 minut postupuje jako první z českých reprezentantů na mistrovství Evropy do druhého kola.

 
Program dnešních zápasů českých singlistů na mistrovství Evropy
 
Pavel Florián vs. Pedro Martins (Portugalsko) 17:21 a 17:21
 
Petr Koukal vs. Kieran Merrilees (Skotsko) 12:21, 25:23 a 21:18
 
 
Kompletní rozlosování turnaje.


About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading