logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Oficiální plakát Mistrovství Evropy 2012

Mistrovství Evropy jednotlivců 2012 klepe na dveře.

Přesně za dvacet dnů startuje ve švédské Karlskroně Mistrovství Evropy jednotlivců 2012. Českou republiku budou reprezentovat Kristína Gavnholt, Zuzana Pavelková, Petr Koukal, Pavel Florián a páry Tomáš Kopřiva - Ondřej Kopřiva, Jakub Bitman - Alžběta Bášová a Šárka Křížková - Kateřina Tomalová. Rozhovory s hráči, detailní informace o turnaji, rozlosování i šance českých hráčů vám přiblížíme během následujících dvou týdnů.

V české nominaci singlistů původně figuroval i Jan Fröhlich, který se nakonec rozhodl pro jiný turnaj. "Rozhodla taktika volby turnaje. Ve stejnou dobu je challenge na Tahiti a ten turnaj chci vyhrát. Ve stejném termínu je i mistrovství Asie, tak si myslím, že by Tahiti nemusel být tak silný turnaj. Dlouho jsem o tom přemýšlel a nakonec se takto rozhodl," vysvětluje úřadující mistr republiky ve dvouhře.

Historie evropských šampionátů sahá jen do roku 1968, kdy se první mistrovství odehrálo v Německu. O čtyři roky později se poprvé uskutečnilo v Karlskroně, městu, které původně leželo na více než třiceti ostrovech a ostrůvcích, a kam se po čtyřiceti letech opět vrací. Celkově se mistrovství Evropy uskutečnilo ve Švédsku třikrát, organizátoři tak nejsou žádní začátečníci. Ostatně každoročně své bohaté zkušenosti rozšiřují o pořadatelství mezinárodního mistrovství Švédska, které v Evropě patří k vyhlášeným turnajům vysoké úrovně.Mistrovství Evropy jednotlivců se koná každé dva roky. V Manchesteru 2010 zvítězili ve dvouhrách Peter Hoeg Gade a Tine Baun (oba Dánsko), v párových disciplínách Paaske - Rasmussen (Dánsko) ve čtyřhře mužů, Sorokina - Vislova (Rusko) ve čtyřhře žen a Laybourn - Rytter Juhl (Dánsko) ve smíšené čtyřhře.

Českou republiku tehdy reprezentovalo sedm statečných. Životní formu předvedl Jan Vondra, když ve dvouhře mužů postoupil do 3. kola mezi nejlepších šestnáct badmintonistů starého kontinentu. Petr Koukal sehrál třísetový zápas s druhým nasazeným a pozdějším stříbrným medailistou Janem O. Jorgensenem. 

Pokud máte letos namířeno přímo do dějiště šampionátu, přejeme vám skvělou podívanou. Pakliže patříte mezi většinu českých fanoušků, kteří budou sledovat mistrovství z tepla svých domovů, nabízíme vám alespoň odkaz na internetový obchod se suvenýry - a možnost sledovat tento badmintonový svátek prostřednictvím serveru Czechbadminton.cz, který vám jako již tradičně nabídne kompletní zpravodajství z prvního individuálního vrcholu roku.

 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading